БИВШИ ИТАЛИЈАНСКИ АМБАСАДОР У БЕОГРАДУ ЋЕ НАСЛЕДИТИ КРИСТИЈАНА ШМИТА У БИХ: Искусни дипломата кандидат за високог предстаника

БИВШИ ИТАЛИЈАНСКИ АМБАСАДОР У БЕОГРАДУ ЋЕ НАСЛЕДИТИ КРИСТИЈАНА ШМИТА У БИХ: Искусни дипломата кандидат за високог предстаника

ИТАЛИЈНСКИ дипломата Антонио Занарди Ланди и званично је кандидат за високог представника у БиХ, потврђено је за портал Политички.ба из више дипломатских извора. Извори су сугерисали да је кандидатуру Занардија Ландија, кога су изворно предложиле Сједињене Америчке Државе, прихватио и званични Рим како би позиција високог представника ипак остала у европским рукама.

29. 05. 2026. у 18:45

ПЛЕНКОВИЋ СТАВИО ТИХИ ВЕТО НА УЛАЗАК ЦРНЕ ГОРЕ У ЕУ: Годинама смо их подржавали, али...

ПЛЕНКОВИЋ СТАВИО "ТИХИ ВЕТО" НА УЛАЗАК ЦРНЕ ГОРЕ У ЕУ: "Годинама смо их подржавали, али..."

ХВАТСКИ премијер Андреј Пленковић поручио је да је Хрватска годинама подржавала европски пут Црне Горе, али да Подгорица, када је реч о Поглављу 31 које се односи на спољну и безбедносну политику и добросуседске односе, мора да испуни још неке критеријуме.

29. 05. 2026. у 17:21

БРНАБИЋ У АНДОРИ: Посета са циљем јаче сарадње у међународним институцијама

БРНАБИЋ У АНДОРИ: Посета са циљем јаче сарадње у међународним институцијама

ПРЕДСЕДНИЦА Скупштине Србије Ана Брнабић изјавила је данас приликом посете Андори да се нада да ће односи између две земље бити много бољи, додајући да је важно унапредити политичке везе.

29. 05. 2026. у 17:09

О ТОМЕ ЋЕ СЕ ГОВОРИТИ У НАРЕДНИМ ГОДИНАМА Брнабић о Вучићевој посети Кини: Хвала му много и свака му част на свему што је издржао (ВИДЕО)

"О ТОМЕ ЋЕ СЕ ГОВОРИТИ У НАРЕДНИМ ГОДИНАМА Брнабић о Вучићевој посети Кини: Хвала му много и свака му част на свему што је издржао (ВИДЕО)

ПРЕДСЕДНИЦА Скупштине Србије Ана Брнабић прокоментарисала је посету председника Србије Александра Вучића Кини.

29. 05. 2026. у 16:53

БЛОКАДЕРСКИ МЕМОРАНДУМ О КИМ ТЕШКА ЛАЖ: Доказано њихово лицемерје - сви су за независност

БЛОКАДЕРСКИ МЕМОРАНДУМ О КИМ ТЕШКА ЛАЖ: Доказано њихово лицемерје - сви су за независност

СТУДЕНТИ блокадери покушали су по ко зна који пут да обману грађане у Србији, па су пред протест који су организовали на Славији издали такозвани Меморандум о Косову и Метохији.

29. 05. 2026. у 15:51

ИЗБОР ЈЕ НИКАД ЛАКШИ: Петковић позвао интерно расељене да гласају и подрже Српску листу

"ИЗБОР ЈЕ НИКАД ЛАКШИ": Петковић позвао интерно расељене да гласају и подрже Српску листу

ДИРЕКТОР Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић позвао је данас све Србе из централне Србије, интерно расељенекоји имају право гласа на изборима који се 7. јуна одржавају у АП КиМ, да се одазову и гласају за Српску листу.

29. 05. 2026. у 15:38

АЛАВИ ШОЛАК ЈЕ КРИВ ЗА СВЕ: Легендарни новинар брутално ударио на њега после продаје Н1 и Нове (ФОТО)

"АЛАВИ ШОЛАК ЈЕ КРИВ ЗА СВЕ": Легендарни новинар брутално ударио на њега после продаје Н1 и Нове (ФОТО)

НОВИНАР Душко Богдановић острвио се на Драгана Шолака након данашњих вести о продаји опозиционих медија који су до недавно били у његовом власништву.

29. 05. 2026. у 15:22

СУЗАНА ВАСИЉЕВИЋ: Суд у Хамбургу привремено забранио Дер Шпиглу да ствара сумње да је Вучић био умешан у наводни Сарајево сафари

СУЗАНА ВАСИЉЕВИЋ: Суд у Хамбургу привремено забранио "Дер Шпиглу" да ствара сумње да је Вучић био умешан у наводни "Сарајево сафари"

СУЗАНА Васиљевић, саветница за медије председника Републике, саопштила је да је у првој икада поднесеној тужби против једног медија, у име председника Србије Александра Вучића, у овом случају против немачког магазина "Дер Спиегел", Земаљски суд (Ландесгерицхт) у Хамбургу донео привремену меру којом је забранио магазину Дер Спиегел да: "даље објављује и шири наводе којима се ствара сумња да је Вучић био умешан у наводни "Safari“ током опсаде Сарајева".

29. 05. 2026. у 14:04

АНА БРНАБИЋ У ПОСЕТИ АНДОРИ: Отварамо ново поглавље у односима двеју држава

АНА БРНАБИЋ У ПОСЕТИ АНДОРИ: Отварамо ново поглавље у односима двеју држава

ПРЕДСЕДНИЦА Скупштине Србије Ана Брнабић објавила је да данас борави у званичној посети Кнежевини Андори и да је почаствована што је први председник Народне скупштине Републике Србије у историји који је посетио ову, како је рекла, прелепу земљу, чиме, како је истакла, отварамо ново поглавље у односима наших двеју држава.

29. 05. 2026. у 12:37

ПРАВО ЗЛАТО СЕ НЕ БОЈИ ВАТРЕ Одјекују Вучићеве поруке из Кине: Право пријатељство се не боји искушења

"ПРАВО ЗЛАТО СЕ НЕ БОЈИ ВАТРЕ" Одјекују Вучићеве поруке из Кине: Право пријатељство се не боји искушења

ИСТОРИЈСКА посета председника Србије, Александра Вучића Кини, осим што је главна тема како домаћих тако и страних медија, за Србију је од непроцењивог значаја. Вучић је у Кини боравио на позив кинеског председника Си Ђинпинга, а оно што се посебно треба истаћи је да је председник Србије од председника Кине награђен највишим одликовањем које НР Кина додељује страним држављанима, Орденом пријатељства.

29. 05. 2026. у 12:33

СВЕ СУ ТО ПЛАНИРАНИ ПОТЕЗИ Градоначелник Звечана о дешавањима на КиМ: Тешка је ситуација

"СВЕ СУ ТО ПЛАНИРАНИ ПОТЕЗИ" Градоначелник Звечана о дешавањима на КиМ: Тешка је ситуација

ТЕШКА је ситуација за Србе на КиМ који трпе правно и институционално насиље Приштине, изјавио је потпредседник Српске листе и градоначелник Звечана Драгиша Миловић.

29. 05. 2026. у 10:50

ДРЖАВА ВАС ПЛАЋА А РАДИТЕ ПРОТИВ ДРЖАВЕ Зорана Михајловић размонтирала професора блокадера са Филозофског факултета (ВИДЕО)

"ДРЖАВА ВАС ПЛАЋА А РАДИТЕ ПРОТИВ ДРЖАВЕ" Зорана Михајловић размонтирала професора блокадера са Филозофског факултета (ВИДЕО)

БИВША министарка и потпредседница Владе Србије Зорана Михајловић, одбрусила је блокадерском професору са Филозофског факултета у емисији на Eweonews-у.

29. 05. 2026. у 10:48

ТО ЈЕ ЧЕЛИЧНО ПРИЈАТЕЉСТВО КОЈЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕКИНЕ: Интервју председника Вучића за кинеску агенцију Синхуа (ФОТО)

"ТО ЈЕ ЧЕЛИЧНО ПРИЈАТЕЉСТВО КОЈЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕКИНЕ": Интервју председника Вучића за кинеску агенцију Синхуа (ФОТО)

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је да је челично пријатељство између Кине и Србије нераскидиво и да је сигуран да ће у односима две земље достићи и "нове висине", што је за добробит обе земље и оба народа.

29. 05. 2026. у 10:26

КРИМИНАЛИЗАЦИЈА БЕОГРАДА ИЗ ЦРНОГОРСКЕ КУХИЊЕ: Медијским нападима на Вучића и његову породицу крију трагове криминала који воде до Ђуканов

КРИМИНАЛИЗАЦИЈА БЕОГРАДА ИЗ ЦРНОГОРСКЕ КУХИЊЕ: Медијским нападима на Вучића и његову породицу крију трагове криминала који воде до Ђуканов

ПОСТОЈИ једна политичка законитост која се понавља кроз историју без обзира на државу, идеологију или вријеме. Када нестану аргументи, почиње пропаганда. Када понестане одговора, крећу оптужбе. А када се отворе питања о сопственој одговорности, најлакше је јавности понудити новог кривца.

29. 05. 2026. у 09:55

СРБИЈА ЋЕ ДА ОДЕ У НЕБЕСА, И ТО ЈЕ ОНО ШТО НИКО НЕЋЕ СТИЋИ! Одзвањају Вучићеве поруке из Кине: Роботика је будућност (ФОТО/ВИДЕО)

"СРБИЈА ЋЕ ДА ОДЕ У НЕБЕСА, И ТО ЈЕ ОНО ШТО НИКО НЕЋЕ СТИЋИ!" Одзвањају Вучићеве поруке из Кине: Роботика је будућност (ФОТО/ВИДЕО)

ИСТОРИЈСКА посета председника Србије, Александра Вучића Кини, осим што је главна тема како домаћих тако и страних медија, за Србију је од непроцењивог значаја. Вучић је у Кини боравио на позив кинеског председника Си Ђинпинга, а оно што се посебно треба истаћи је разговор са представницима чак 29 компанија, те довођење вредних инвестиција у нашу земљу. Посебну пажњу јавности привукли су роботи и вест да ускоро стижу у Србију!

29. 05. 2026. у 09:27

МИЛИЈАРДУ ЕВРА ИНВЕСТИЦИЈА, ХУМАНОИДНИ РОБОТИ, ЛЕТЕЋИ ТАКСИЈИ: Шта све Србија добија захваљујући историјској посети Вучића Кини

МИЛИЈАРДУ ЕВРА ИНВЕСТИЦИЈА, ХУМАНОИДНИ РОБОТИ, ЛЕТЕЋИ ТАКСИЈИ: Шта све Србија добија захваљујући историјској посети Вучића Кини

САГЛЕДАВАЈУЋИ резултате посете председника Александра Вучића Кини, саговорници "Новости", Миленко Јованов, Дејан Вук Станковић и Жарко Мићин, оцењују да је реч о једној од најзначајнијих дипломатских посета Србије последњих деценија и да договори постигнути у Пекингу представљају снажан замајац за економски развој, технолошки напредак и јачање међународне позиције Србије.

29. 05. 2026. у 08:00