"Ово нема нико у региону!" Председник Вучић показао сертификат за класу 4, Србија има чиме да се поноси (Фото)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује пуштању у рад новог суперкомпјутера у Државном дата центру у Крагујевцу. Том приликом је показао и сертификат 4, који у региону нико нема.
Фото: Новости
- Ово је веома важно да сви у Србији виде. Добили смо сертификат 4, то нема нико у региону, ни Хрватска ни Румунија, да не говорим о БиХ и Северној Македонији. А у Европи да то припада држави, има само Пољска, остало су приватни дата центри. Дакле биће ускоро три таква у Србији, и кажем само ми и Пољаци имамо да то служи очувању националног суверенитета. Наравно, захваљујући америчкој Нвидии и држави - рекао је председник.
Фото: Принтскрин/Пинк
Подсећамо, Државном дата центру у Крагујевцу компанија ТÜВИТ свечано је 2023. године, у Београду, уручила сертификат, према стандарду ЕН 50600 за испуњавање највишег нивоа поузданости, сигурности и ефикасности чувања опреме и података – сертификат за класу 4.
Препоручујемо
Вучић са Окамуром: Наставићемо да унапређујемо сарадњу у свим областима
30. 04. 2026. у 11:35
"Сви путеви воде у Крагујевац": Вучић присуствовао пуштању у рад новог суперкомпјутера (ВИДЕО)
30. 04. 2026. у 12:40 >> 13:00
"Има много ствари на које сам поносан" Вучић: Буквално смо променили лице Србије
29. 04. 2026. у 17:40
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу
АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.
16. 07. 2026. у 14:34
НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)
Снажне експлозије одјекнуле су у четвртак увече у центру Дубаија, док су изнад града, према извештајима очевидаца, пресретнути пројектили током обновљених иранских напада на циљеве у Уједињеним Арапским Емиратима.
16. 07. 2026. у 19:15
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (19)