"Поново расте мржња у свету" Вучић: Антисемитизам никада није имао погодно тле у Србији

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да поново расте мржња свуда у свету, као и мржња према Јеврејима, истичући да се поједини не сећају Другог светског рата и шта је та мржња произвела тада.

Поново расте мржња у свету Вучић: Антисемитизам никада није имао погодно тле у Србији

Foto: Printskrin/Tanjug

Вучић је, на обележавању Дана сећања на жртве геноцида тзв. НДХ у концентрационом логору Јасеновац и његовом највећем стратишту у Доњој Градини, истакао да је постало популарно мрзети Јевреје и да је многима "богоугодно" да им Јевреји и Израел буду најомраженија нација, нагласивши да се ми Срби дичимо тиме што имамо пријатељске односе са свима и што никада антисемитизам није имао погодно тле у Београду и у Србији.

Додао је да је антисемитизма било код оних који су нас окупирали, али не код српског народа, оцењујући да долази зло доба, односно доба у којем ће мржња поново да побеђује, као и да он то види на сваком месту.

 - Нема оправдања ни за кога ко данас није овде. За то хвала људима из САД, Руске Федерације. Мислим да су само још из Израела и Србије присутни овде људи из амбасада, нико више није дошао. Па зашто би? А што да дођу? А што да дођу кад овде и није био баш неки злочин? Кад они то не доживљавају на такав начин, кад они не мисле да треба да се поклоне сенима стотина хиљада убијених, међу њима и много деце, они ће да нађу лајбницов довољан разлог политички да оправдају свој недолазак овде - поручио је Вучић.

Према његовим речима, наше је да им на то не одговарамо на исти начин, да увек поштујемо све што сви они чине, али да добро запамтимо.

 - И да знамо ми Срби једну ствар - уколико ми не будемо градили културу сећања, не будемо чували успомену на наше страдале, уколико децу из школа не будемо овде доводили и у нови меморијални центар који ћемо ове године кренути да градимо овде у Доњој Градини, уколико то ми не будемо радили, нико нам по том питању неће помоћи - казао је Вучић. 

(Ало)

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (33)

ПИШИТЕ ДА САМ НАЈГОРИ ТРЕНЕР! Ергин Атаман ударио и на српске медије након пораза Панатинаикоса од Олимпијакоса (ВИДЕО)