„НЕСТАЛА“ ВРХОВНА ТУЖИТЕЉКА: Доловац из Еуроџаста наложила гоњење новинара, Стаменковић тражио снимке камера

В.Н.

04. 12. 2025. у 16:22

ПРЕМА сазнањима до којих је дошла наша редакција, Загорка Доловац, која је након негативног извештаја скупштинског одбора за правосуђе, практично побегла у Хаг, у просторије Еуроџаста, дала је налог да се новинарима који покушавају да дођу до ње, суди.

„НЕСТАЛА“ ВРХОВНА ТУЖИТЕЉКА: Доловац из Еуроџаста наложила гоњење новинара, Стаменковић тражио снимке камера

Фото Ж. Кнежевић

 Док јавност трага за одговорима, а Београд је облепљен „Amber Alert“ плакатима који је симболично проглашавају несталом и означавају као страног агента, врховна тужитељка, по свему судећи, бави се само једним, како да угуши питања.

Наиме, добро обавештени извори из правосуђа наводе да је Доловац тражила истрагу против новинара који покушавају да је пронађу како би добили одговоре на бројна питања од јавног значаја. Ово практично значи да врховна тужитељка Србије, уместо да се појави пред институцијом која ју је именовала, покушава да новинаре који је траже претвори у осумњичене.

У исту сврху је ангажован и Бранко Стаменковић, председник Високог савета тужилаштва и човек од поверења Загорке Доловац. Он је од полиције тражио хитно скидање снимака са безбедносних камера, како би се утврдило ко је лепио плакате на трафостаници код зграде Високог савета тужилаштва.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Донација која мења стандарде: Меридиан фондација улаже у здравље грађана и заштиту животне средине у Панчеву