ВРЕМЕ ЈЕ ДА ЈЕДИНСТВЕНО ДИГНЕМО ГЛАС И КАЖЕМО "СТОП УСТАШТВУ" КОЈЕ СЕ ШИРИ ИЗ ХРВАТСКЕ Кешељ: Не можемо ћутати на покличе "Убији Србина"

ДРЖАВНИ секретар у Министарству спорта Србије Марко Кешељ огласио се на свом "Инстаграм" профилу и поручио да усташтво које се шири из Хрватске мора да престане.

ВРЕМЕ ЈЕ ДА ЈЕДИНСТВЕНО ДИГНЕМО ГЛАС И КАЖЕМО СТОП УСТАШТВУ КОЈЕ СЕ ШИРИ ИЗ ХРВАТСКЕ Кешељ: Не можемо ћутати на покличе Убији Србина

Foto: Printskrin Instagram/keselj11

- Браћо Срби, време је да јединствено дигнемо глас и кажемо "стоп усташтву" које се шири из Хрватске. Уједињени у одбрани српства и свега српског, ма где живели, ма чију политику подржавали, ово је наш национални интерес и ту нема компромиса и размимоилажења. Иако други ћуте, ми морамо да осудимо говор мржње према нашем народу.

Опет Хрватска и Црна Гора, али овај пут у Подгорици и још једном срамно скандирање “Убији Србина”. Исти актери, само локација друга.

Ако власти у Црној Гори ћуте, ако Европа ћути, ако УЕФА ћути, ми не смемо и не можемо ћутати на покличе "Убији Србина"!

Свима пуна уста демократије и људских права, али изгледа да то важи за све осим за Србе.
Скандалозно је скандирање, али још скандалознија гласна тишина црногорских власти, које сваки пут све гласније ћуте на усташке покличе. Питам се да ли је то „чојство и јунаштво“ којим се вазда диче? Питам се да ли су, браћа црногорци, заборавили да им трећину становништва чине Срби? Да ли је мржња према Србима, која се шири из Хрватске, и узвици "Убији Србина", "За дом спремни" и "Kо не скаче православац", прихватљива за црногорске власти?

Изгледа да је та клица мржње заразна, и да је заразила и ослепела све, зато ми треба да кажемо "доста је усташтва".
Ма колико нас нападали, и споља и изнутра, и покушавали да нам уруше отаџбину, нашу слободу и слободарски дух никада неће поколебати.

Живела Србија - написао је Кешељ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Marko Keselj (@keselj11)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

ЕГИПАТ НАДОМАК НОКАУТ ФАЗЕ: Салах режирао велики преокрет у другом полувремену