ПРЕМИЈЕР МАЦУТ: Са британским званичницима разговарао сам о либерализацији визног режима
ПРЕМИЈЕР Србије проф. др Ђуро Мацут изјавио је данас у Лондону да је његова иницијатива у вези са либерализацијом визног режима Србије са Великом Британијом наишла на разумевање код британских званичника.
TANJUG/ JADRANKA ILIĆ
Мацут је, након пријема који је уприличио британски краљ Чарлс 3. поводом Берлинског процеса, казао да је замолио британског премијера Кира Стармера и министарку спољних послова Ивет Купер да размотре могућност либерализације визног режима, бар за одређене категорије грађана Србије, односно за оне који желе да се едукују или академски усавршавају у Великој Британији.
-Та иницијатива је наишла на разумевање, а разговарали смо и о томе да ће то питање бити део ширег пакета у оквиру нашег приближавања Европској унији, казао је Мацут.
Према његовим речима, разговарали су и о новом електронском систему пријава за визе, који је недавно уведен.
-Иако процес добијања британских виза никада није био једноставан, приметно је разумевање за наше потребе и спремност за олакшање процедура, поручио је Мацут.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић - Радозналост је њена супермоћ
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)