АГРЕСИЈА ЈЕ ЈЕДИНА ПОЛИТИКА ТЕРОРИСТА Петковић поручио: Курти оружане системе не набавља због безбедности, већ да застраши и прети
ДИРЕКТОР Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић изјавио је вечерас да премијер привремених приштинских институција Аљбин Курти оружане системе не набавља због демократије и безбедности, већ да застраши и прети.
Фото: Принтскрин
Петковић је реагујући на изјаву председнице привремених приштинских институција Вјосе Османи поводом испоруке турских дронова Приштини рекао да је агресија једина политика којој су у континуитету приврежени сепаратисти у АП Косово и Метохија.
-Иза бесмислених софизама Вљосе Османи о разлозима турског наоружавања Приштине крије се једноставна истина. Не набавља Курти оружане системе због демократије и безбедности, већ да застрашује и прети. Агресија је једина политика којој су у континуитету привржени сепаратисти на КиМ, казао је Петковић на Иксу.
Османи је претходно у објави на Иксу навела да Турска испоруком дронова помаже тзв. Косову да "брани мир" и додала да председник Србије Александар Вучић "бестидно напада Турску, земљу која тзв. Косову, као чланица НАТО-а, помаже у одбрани мира".
Председник Србије Александар Вучић осудио је раније данас ново наоружавање приштинских власти од стране Турске, истичући да је ужаснут понашањем Турске и бруталним кршењем Повеље УН и Резолуције Савета безбедности УН 1244.
-Сада је потпуно јасно да Турска не жели стабилност Западног Балкана и да поново сања обнову Отоманске империје. Србија је мала земља, али смо добро разумели поруку!, истакао је председник Вучић у објави на Иксу.
У Приштини је раније данас објављено да су стигли ФПВ дронови "skydagger" поручени од Турске, а према наводима премијера привремених приштинских институција Аљбина Куртија стигло је "хиљаде дронова".
Приштина је раније набавила и турске дронове ТБ2 "Бајрактар" и америчке дронове "Пума".
Према Резолуцији 1244 Савета безбедности УН, КФОР је једина оружана сила на КиМ, а тај документ је предвиђао и демилитаризацију тзв. ОВК и других наоружаних група Албанаца.
Приштина је, међутим, 2009. године формирала тзв. косовске безбедносне снаге (КБС) од косовског заштитног корпуса, односно пређашње тзв. ОВК, а скупштина привремених институција је 2018. године, без присуства српских представника, усвојила закон о трансформацији тзв. КБС у војску.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Страхиња Тривковић дипломата знања и спорта
Препоручујемо
НИКОЛИЋ: Испорука турских дронова Приштини не може да буде гарант за мир и живот Срба
08. 10. 2025. у 19:52
СКАНДАЛ: Турска директно крши резолуцију 1244 - послали Приштини 1000 турских дронова
08. 10. 2025. у 17:09
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (1)