Аустријски лист „Дер Стандард“ и „бечки експерти“ против Србије по задатку

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

20. 08. 2025. у 16:59

ПОЈЕДИНИ западни медији, попут аустријског листа „Дер Стандард“, свесно учествују у изградњи наратива који представља Србију као епицентар насиља и ауторитаризма.

Аустријски лист „Дер Стандард“ и „бечки експерти“ против Србије по задатку

Фото Канцеларија града Беча у Београду

У тексту објављеном под насловом „Сви смо ми Николина“, овај лист преноси ставове Ведрана Џихића, политичког активисте и аналитичара из Босне и Херцеговине, познатог по честом изношењу тендециозних ставова о српским друштвеним питањима.

Поставља се разумно питање како то да Џихић, пореклом из Приједора, никада не коментарише стање у Сарајеву, не говори о институционалним проблемима у Федерацији БиХ, нити о све присутнијој политичкој и верској радикализацији унутар бошњачког корпуса? Изгледа да је за једног „бечког експерта“ критика Србије увек актуелна, а оно што се дешава у Аустрији у којој живи и његовој матици невидљиво.

„Дер Стандард“, некада угледни лист, уместо да негује професионално и уравнотежено новинарство, отвара простор за једностране анализе које директно оспоравају легитимитет демократских институција Србије и уносе додатну конфузију међу грађане. За разлику од многих наших суседа, ми не одговарамо на изазове медијским кампањама, већ институцијама и то је оно што им очигледно смета.

Нестабилност користи само онима који би да регион остане заробљен у поделама и који не желе снажну и суверену Србију као политички фактор. У таквој игри, аустријски медији и поједини „регионални експерти“ све чешће служе као посредници интереса запада, а не као озбиљни посматрачи збивања.

ПОГЛЕД РЕДАКЦИЈЕ ПОРТАЛА СРПСКИ УГАО

Срби желе да одлучују о својој будућности. Не пристајемо на улоге које нам други додељују, док сопствене грешке прећуткују. Не дамо Србију! Србија жели да ради и да напредује.

(srpskiugao.rs/Нина Стпојановић)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)