МИНИСТАР СТАРОВИЋ ОДГОВОРИО МАРТИ КОС: У протеклих осам месеци, Србија је била пример златног стандарда у поштовању политичких слобода
МИНИСТАР за европске интеграције у Влади Републике Србије Немања Старовић одговорио је на свом званичном Икс налогу европској комесарки Марти Кос на инсинуације о прекомерној употреби силе приликом уклањања блокада у Србији.
FOTO: N. Skenderija
"У протеклих осам месеци, Србија је била пример златног стандарда у поштовању политичких слобода, посебно права на мирно окупљање, не само уздржавајући се од спречавања илегалних и нерегистрованих блокада саобраћаја, већ и тиме што је полиција обезбеђивала учеснике ових неовлашћених окупљања. То је најдаље што иде од прекомерне употребе силе, што је у потпуној супротности са начином на који полиција функционише у државама чланицама Европске уније - на пример, у Бриселу, као што је приказано на приложеној фотографији", написао је Министар на друштвеној мрежи Икс.
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)