МИНИСТАРСТВО ЗДРАВЉА: Блокаде директно угрожавају животе и здравље грађана Србије

В. Н.

30. 06. 2025. у 09:39

МИНИСТАРСТВО здравља хитно скреће пажњу јавности на директно угрожавање живота и здравља грађана Србије до којих може доћи као последица блокада саобраћајница.

МИНИСТАРСТВО ЗДРАВЉА: Блокаде директно угрожавају животе и здравље грађана Србије

Фото принтскрин Информер

- Блокадама и саобраћајним чеповима које се тако стварају не само да се онемогућава нормалан рад Хитне помоћи, већ и функционисање свих осталих пратећих слузжби здравственог система, као што су снабдевање и допремање лекова и медицинског материјала, оброка за хоспитализоване пацијенте, одлазак на хемодијализу, на хемотерапију, на зрачне терапије, одлазак деце на примену терапија за ретке болести итд. Поред тога, бројни медицински радници се сусрећу са проблемом доласка и одласка на посао, што додатно угрожава заказане оперативне програме, лечење и примену терапија пацијената од којих су многи и животно угрозени - наводи се у саопштењу Министарства здравља.

- Крајње је време да они, који сматрају да им је бахато понашање начин политичког деловања, преузму одговорност за своје поступке. Од сада су они директно одговорни за све оне грађане Србије до којих Хитна помоћ не може да дође, за све оне који не могу да стигну на редовне терапије, за све чији лекари не могу да дођу до свог посла и оперишу их. Њима су људски зивоти, очигледно, најмања брига, а нама само остаје да се надамо да њихова бахатост неће однети прве зртве - закључују из Министарства.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОВИНАР БИ ЗА ОВУ РЕЧЕНИЦУ У СВАКОЈ ДРЖАВИ ЗАВРШИО У ЗАТВОРУ: Полицију и тужилаштво који раде свој посао назива “одметнути део”

НОВИНАР БИ ЗА ОВУ РЕЧЕНИЦУ У СВАКОЈ ДРЖАВИ ЗАВРШИО У ЗАТВОРУ: Полицију и тужилаштво који раде свој посао назива “одметнути део”

ОВО што се назива новинаром Нове С у јутарњем програму изговорио је реченицу због које би у свакој држави завршио у затвору.

30. 06. 2025. у 07:38

Коментари (0)

ДУНАВ – ПЛАВА НИТ ЕВРОПЕ: Река која није ту због нас већ с нама