ЗАШТО СУДИЈА НИЈЕ СМЕО ДА ПУСТИ ТЕРОРИСТЕ КОЈИ СУ ОРГАНИЗОВАЛИ ДРЖАВНИ УДАР: Вучић објаснио - Ово су три разлога
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је на ТВ Пинк о скандалозној одлуци Апелационог суда у Новом Саду да се Марији Васић, Лазару Динићу и Лади Јововићу укине притвор у коме су били због сумње да су извршили кривично дело припремање дела против уставног уређења и безбедности Србије.
Фото: Принтсцреен
Истиче да је задржавање у притвору момака који су бранили просторије СНС-а у Новом Саду јасна политичка порука обојене револуције.
- У овом процесу против терориста половина њих су у бекству. Када суд доноси одлуку о притвору - три су кључне ствари. Једна је хоће ли неко утицати на сведоке, друга је могућности бекства и трећа је могућност понављања кривичног дела. Овде постоје све три опасности на које је судија морао да рачуна и нико чисте савести не би могао да донесе одлуку да буду пуштени из притвора - каже председник.
- А на ког сведока могу да утичу ова четворица младића? Ни на кога. Сви сведоци су оштећени тобож, а у ствари су били нападачи блокадери на просторије СНС-а попут нациста који су 1934. године кидисали на партијске просторије својих противника, нападали куће својих противника... То је постало популарно и богоугодно дело у Србији. То је постало све нормално и уобичајено, а ненормално је када се браните - истиче председник и додаје да је све обрнуто од онога како би требало да буде.
Препоручујемо
"ЈА САМ САМО ОБИЧАН ЧОВЕК КОЈИ ИМА ЕМОЦИЈЕ" Вучић: Задужен сам за бригу о једној великој породици која се зове Србија
21. 05. 2025. у 13:01 >> 13:39
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (13)