"НЕУМОРНИ БОРАЦ ЗА ИСТИНУ И ПРАВДУ" Вучић са Зурофом: Док су други окретали главу, он је говорио знањем и срцем
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић састао се са директором Центра „Симон Визентал“ Ефраимом Зурофом у Београду.

Foto: Instagram/buducnostsrbijeav
- Данас сам имао част да разговарам са Ефраимом Зурофом, последњим живим ловцем на нацисте.
Доктор Зуроф, неуморни борац за истину и правду, није одустајао ни онда када је било лакше да се ћути, а његов рад није само у архивама и судским списима, његов рад је у именима која је вратио историји, у жртвама Холокауста које је поново учинио видљивим.
Поносни смо на нашу добру сарадњу, пријатељство и на посвећеност у расветљавању злочина из Другог светског рата. Захвалани смо на свему што је учинио за истину о страдању српског народа у Јасеновцу. Док су други окретали главу, он је говорио знањем и срцем.
Заједно смо размотрили даље кораке у очувању сећања на жртве нацистичког режима. Србија остаје одлучна у борби против антисемитизма, а наша обавеза је да чувамо памћење због прошлости и још више због будућности - објавио је Вучић на свом Инстаграм налогу.
Препоручујемо

СЛОБОДА ЈУНАЦИМА, ЗАТВОР БЛОКАДЕРСКИМ ТЕРОРИСТИМА: Вучић упутио моћну и јасну поруку!
20. 05. 2025. у 18:07

УМРО СРПСКИ ПЕВАЧ: Прославио се у познатом такмичењу
ДАНАС је преминуо певач Бранислав Банда, чувени поштар из такмичења „Никад није касно“.
21. 05. 2025. у 16:24

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

ХРВАТ НА УДАРУ ЗБОГ ИЗЈАВА: "Украјинцима си дао отровну торту, треба да те је срамота"
НА ИНТЕРНЕТУ не престају коментари на рачун Марка Бошњака, а све због његових изјава после Евровизије, на којој је певач ове године представљао Хрватску. Раније су се на X-у појавиле оптужбе да је вређао друге такмичаре и да је тврдио да Украјина не треба да се такмичи на Евровизији. Марко се убрзо огласио на Инстаграму и све објаснио.
21. 05. 2025. у 08:48
Коментари (0)