ПРОФЕСОР АНТИЋ О НАПАДУ НА ДЕКАНА ДРИДА: Срамотно да уместо транспарентне и јасне демократије на универзитетима, имамо оштро и јасно насиље!
ЧЕДОМИР Антић професор Филозофског факултета, коментарисао је за "Новости" монструозни напад блокадера за декана Факултета спорта и физичког васпитања Патрика Дрида који се прекјуче догодио у Новом Саду.
Фото: Новости
- Најоштрије осуђујем свако насиље. Мислим да је срамотно да уместо транспарентне и јасне демократије на универзитетима, имамо оштро и јасно насиље. Студенти треба да одлуче. И што је најгоре, то што смо видели на снимцима то нису студенти. Свако ко жели да преузме власт нуди нешто боље макар у теорији - навео је професор Антић.
Фото: Принтскрин
Подсетимо, декана Факултета спорта и физичког васпитања Патрика Дрида у Новом Саду прекјуче су напали разуларени блокадери, а како је рекао у својој исповести за "Новости" - био је спреман и да ће га убити.
- У том моменту није било пуно полицијаца. Било их је 7 до 12, не могу сад тачно да вам кажем. Ја сам био поред њих, али када су отворили врата и када су кренули да ваде препреке са свих страна организовано је пристигла једна руља између 500 и 1000 људи који су ме буквално напали, гурали, малтретирали и на крају су ме са степеница њих 6-7 ухватили за руке, ноге, изнели, бацили на тло. На тлу су ме шутирали. Полицајцима нису дозволили да могу да ми приђу, њих 10-15 су касније, то се већ види на снимцима, их опколили да уопште не могу да ми приђу, да ми помогну, али срећом је било међу њима било нормалних људи. Мени је искочило лево колено, они су ме наместили у седећи положај, успео да сам да вратим колено у зглоб. Успео сам да седим неколико минута, трпео сам вређања, гађања, поливања - каже Дрид за "Новости".
Дрид је такође испричао да су блокадери имали ножеве и да је био спреман да ће га убити.
На питање како се се осећа његова породица због свега што се десило каже да су потресени те додаје:
- Не дао Бог никоме да доживио ово што сам ја прошао.
Целу исповест декана Дрида погледајте на приложеном видео-снимку:
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (13)