"ЈОШ 11. ДЕЦЕМБРА РЕКАО САМ ВАМ ДА ЈЕ СВЕ ЛАЖ" Вучић о захтевима блокадерима: Од свих прича о пијетету, дошли су до приче само о фотељи
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорећи о протестима и захтевима блокадера рекао је да њих никада нису интересовали захтеви, већ искључиво фотеље.
FOTO TANJUG/MARKO ĐOKOVIĆ
- Ја сам слободан човек у сваком месту на кугли земаљској, у Србији. Осећам се слободно, а то што се скупи њих 20 или 100 и кажу ти си сада персона нон грата, то ми је толико јадно, глупо и смешно да немам речи. Али то говори о њима. У сваки од градова ћу ићи у промоцију Покрета, први ће бити Ниш у који су ми забранили да идем и рекли да ће да нас шиканирају и малтретирају, да нас протерају до Најса и избаце. Једва чекам и радујем се томе. Јавићу да ли ће бити 10. или 17. маја - рекао је Вучић.
- Али има нешто друго занимљиво овде. Подсетићу вас на то. Сећате се када сам се обратио 11. децембра из зграде Председништва када су дошли да звижде испред, испред ненадлежне институције како су ме називали све време. Тада сам рекао да је све лаж и да је све превара. И рекао сам да неће ни прихватити испуњење захтева, зато што су на крају крајева захтеви чисто политички. Прво су обмањивали људе да су они ужасно потресени трагедијом, да их не занима политика, да су то чисто студентски захтеви, да они неће да се баве политиком, да је политика прљава, а они хоће чисту Србију. Тада сам рекао да ће све на крају бити сува политика. Сада су направили професори и то најлуђи међу њима, онај најгори шљам, не би ли направили нови Г17 плус и дочепали се власти. Од свих прича о пијетету, дошли смо само до приче о фотељи. Добро је да то људи данас потпуно јасно виде. Нудили смо им све, низашта нису били заинтереовани. Уништили су нам земљу, немамо више времена да се бакћемо захтевима оних који једино желе да земља буде разорена - казао је Вучић и додао да су наредних 15 дана јако важни.
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!
ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.
04. 11. 2025. у 12:33
Коментари (0)