ВУЧЕВИЋ: Влада ће имати пуну подршку СНС све док заступа политику из експозеа Мацута
ПРЕДСЕДНИК Српске напредне странке Милош Вучевић изјавио је данас да ће Влада Србије на чијем је челу Ђуро Мацут имати пуну подршку СНС док год буде водила политику коју је владајућа коалиција подржала у Скупштини кроз експозе Мацута.
Фото: Принтсцреен
Вучевић је гостујући на К1 телевизији рекао да је СНС донела одлуку да подржи ванстраначку личност као председника Владе процењујући да је то, како каже, најбоље решење за Србију.
- Не најбоље решење за СНС у смислу страначких капацитета које имамо, него да разумемо друштвене околности и да нам је била потребна промена на челу Владе, промена и у самој Влади, има много нових министара, око 40 одсто су нови људи у Влади, има и одређених препозиционирања у самој Влади у погледу ресора. Мандатар је неко ко доноси и неку нову енергију и нови оптимизам - навео је Вучевић.
Он је додао да у СНС морају да разумеју да све што се дешава у последњих шест месеци захтева својеврсне унутрашње реформе и у странци.
На констатацију да се у појединим медијима у последње време оцењује да политичке странке полако губе на значају у целом региону, не само у Србији, Вучевић је рекао да је глобални тренд покушај да се спроведе деполитизација политичког система и да се оно што се препознаје као политички систем представи као заостало или недовољно савремено.
Вучевић је оценио да је то врло опасан покушај и нагласио да без политичког плурализма нема демократије и да је суштина политичког плурализма у могућности избора на изборима.
- Све друго видим као мимикрију и изигравање демократије. А та перцепција је започела крајем прошлог века када је неко смислио да нам не требају велике политичке странке и организације, већ нам требају да једни трче за гласове и боре се, а да онда долазе неки други, који се никад нису кандидовали или никад их грађани нису видели, нису одговарали пред медијима, а долазе зато што су позвани као експерти - рекао је Вучевић.
Говорећи о СНС, он је нагласио да је та странка донела преокрет 2008. године и да је таква странка недостајала Србији од враћања вишестраначког живота у земљи.
- И она има и врлине и мане, и из опозиционог периода и из периода када је преузела одговорност за државу - рекао је Вучевић.
Он је навео да је та странка имала изазове, да је мењала кадрове у општинама и градовима где грађани нису били задовољни и да је показала да мора да постоји принцип променљивости, као и да СНС мора да разуме да све оно што се дешава у последњих шест месеци захтева својеврсне и унутрашње реформе у странци.
Вучевић је казао да СНС после 13 година има председника странке који се бави само странком и навео да је то корисно за странку.
(Танјуг)
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)