ВУЧЕВИЋ: Блокаде РТС су насиље, мора се покренути кривични поступак против одговорних
ПРЕДСЕДНИК Српске напредне странке Милош Вучевић изјавио је вечерас да вишедневне блокаде РТС представљају насиље и истакао да мора да се покрене кривични поступак против свих који могу да се идентификују, како би се показало да постоји правна држава.
Фото: Принтсцреен
- Ово што се дешава око РТС је насиље, ту нико нема дилему. Мора тужилаштво и полиција да покрећу кривичне поступке против свих које могу да идентификују. Морају да добију кривичну пријаву, мимо тога не презају ни од чега - рекао је Вучевић.
Он је навео да мора да се види да постоји правна држава и правни систем, додајући да је угрожена држава, а не само РТС.
- Оно што је парадокс је да је РТС био наклоњен блокадерима. Бројеви им падају, али има људи који радикализују ситуацију. По мом мишљењу, прави одговор је кривично-правна одговорност за све који ово раде- навео је Вучевић.
Истакао је да би све друго представљало изигравање правног система.
- Кад год смо поднели кривичне пријаве против оних који су узбуњивали јавност и ширили лажне вести, они су се смиривали. Ућутали су - навео је Вучевић.
Он је додао да је напад на просветни систем, који се догодио током претходних месеци, дубински припреман годинама уназад. Вучевић је навео да се напад на просветни систем није догодио спонтано и да је дубински припреман најмање 25 година.
- Они су нама украли шест месеци живота, тобоже позивајући се на несрећу у Новом Саду 1. новембра 2024, а сваки дан су се све више удаљавали од те теме. То више уопште није тема. То им је само окидач. Ви мислите да се овакав напад на просветни систем деси спонтано? Ово је дубински припремано најмање 25 година - рекао је Вучевић за ТВ Хепи.
Он је навео да је водећи Владу Србије тек видео о каквим разарањима просветног система је реч.
- Била је једна госпођа која је после 5. октобра темељно радила на разбијању система просвете и измислили су заводе, један за унапређење наставног плана и програма и други за оцену квалитета - рекао је Вучевић.
Он је навео да је база просветног система измештена у заводе који су дати невладиним организацијама, а да је трећа фаза била штампање уџбеника.
- Где смо уништили Завод за уџбенике и рекли ајде Немци, Хрвати, дођите да пишете и штампате уџбенике. Највише су радили кроз гимназије, кроз семинаре, правили мрежу која је била спремна да се активира када дође прави моменат. Нажалост, ово није теорија завере. Из овога морамо извући поуке - рекао је Вучевић.
Препоручујемо
ВУЧЕВИЋ ЧЕСТИТАО ВАСКРС: "Да заједно градимо јединство,мир и љубав према ближњем"
20. 04. 2025. у 09:14
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Кардиохирург упозорио: Ова храна гора је за ваше здравље од пушења и скраћује вам живот"
КАРДИОВАСКУЛАРНИ хирург са више од 25 година искуства, који је и сам преживео срчани удар, издао је озбиљно упозорење о свакодневним намирницама. Истиче како је ултрапрерађена храна један од водећих узрока преурањене смрти, опаснија чак и од дувана.
05. 05. 2026. у 14:46
Коментари (1)