ОДНАРОЂЕНИ ДЕЛОВИ ПОЛИЦИЈЕ ПОД ПУНОМ ПРАТЊОМ ИСПРАЋАЈУ ЛАЖНЕ БИЦИКЛИСТЕ У СТРАЗБУР: Док јунаци са Косова и Метохије корачају без заштите
Двоструки аршини полиције, као и селективна примена закона од стране тужилаштва и судова све више узимају маха.
                                                                                    Фото: Принтскрин
Флагрантан пример потпуно другачијег приступа у обезбеђењу учесника протеста и јавних скупова видимо у случају лажних бициклиста који иду у Стразбур са једне стране и српског живља које је кренуло ка својој престоници како би пружили подршку студентима који желе да уче и председнику државе Александру Вучићу са друге стране.
Наиме, студенти блокадери су се 3. априла упутили из Новог Сада ка Стразбуру како би пред странцима пљували своју државу.
Да парадокс буде већи, студентима блокадерима се придружио и адвокат Слободан Бељански који је у исто време члан удржења ЦЕПРИС, којем припада и судија Миодраг Мајић.
Да је реч о правосдуној хоботници и тежњи ка успостављању судократије говори чињеница да је судија Мајић део трочланог апелационог већа које је укинуло одлуку о притвору против дела осумњичених у случају пада надстрешнице у Новом Саду.
Да ствар буде још скандалознија побринуо се адвокат једног од окривљених, а то је управо бициклиста до Стразбура, Владимир Бељански, који је уједно и члан невладине организације Центар за правосудна истраживања (ЦЕПРИС), односно удружења чији је члан Управног одбора судија Миодраг Мајић.
Фото: Принтскрин
Да правосудна и нео-либерална хоботница пуштају пипке свуда, видимо и у деловању полиције.
Наиме, сведоци смо да део полиције под пуном пратњом обезбеђује Бељанског и бициклисте до границе са Мађарском, као и сваки скуп блокадера, чак и када је реч о једноцифреном броју, док са друге стране две стотине српских родољуба пешачи од Косова и Метохије до Београда без икакве заштите.
Подсећамо, у члану 37 ЗКП јасно су наведени разлози када судија или судија-поротник морају бити изузети из предмета, а у једначини Мајић-Бељански пуно је познатих који доводе у сумњу непристрасност поступајућег судије.
Међутим, творцима обојене револуције и елити која покушава да успостави судократију нису важни ни Устав ни закони ове земље, већ се они воде само одлукама правосудне олигархије.
                    
                    "ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
                    
                    САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
                    
                    АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!
ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.
04. 11. 2025. у 12:33
                                        
                                        
                                
                                        
                                        
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
Коментари (3)