"УСАГЛАШЕН МЕМОРАНДУМ О РАЗУМЕВАЊУ СРБИЈЕ И УЈЕДИЊЕНОГ КРАЉЕВСТВА" МИТ: Заједнички рад на развијању безбедног и стабилног сајбер окружења
МИНИСТАР информисања и телекомуникација Дејан Ристић састао се у Београду са амбасадором Уједињеног Краљевства у Србији Едвардом Фергусоном, а током састанка разматрани су механизми за даље унапређење сарадње двеју земаља у области информационе безбедности, саопштило је ресорно министарство.

FOTO: Prinstskrin
Саговорници су са задовољством констатовали убрзани напредак до кога је дошло током неколико претходних месеци заједничким интензивним радом, а посебно су истакли значај усаглашеног Меморандума о разумевању Министарства информисања и телекомуникација (МИТ) Републике Србије и Канцеларије за спољне послове, Комонвелт и развој Уједињеног Краљевства Велике Британије и Северне Ирске.
Потписивање овог важног међудржавног документа планирано је током званичне посете Стивена Даутија, министра задуженог за Европу у Влади Уједињеног Краљевства, нашој земљи, чија је реализација планирана у предстојећем периоду.
Потписивање овог међудржавног документа даће одлучан и снажан подстрек даљем развоју сарадње Републике Србије и Уједињеног Краљевства у области информационе безбедности, наводи се у саопштењу.
Овим документом дефинисане су бројне активности међу којима се посебно издвајају заједнички рад на развијању безбедног и стабилног сајбер окружења, размена знања и добрих пракси о управљању сајбер простором, процесима и информацијама у вези са сајбер безбедношћу новонасталих критичних технологија, размена најбољих пракси у области сајбер безбедности и процедурама управљања инцидентима, безбедност дигиталних услуга, као и управљање ризицима у ланцу снабдевања, закључује се у саопштењу.
(Танјуг)
Препоручујемо

ПОЗИВ КОРИСНИЦИМА ДА СЕ РЕГИСТРУЈУ: Министарство информисања подсећа на рокове
15. 01. 2025. у 16:24

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)
НЕОДГОВОРНИ возач "хонде" блокирао је недавно улицу испред мумбајског тржног центра Локхандвала, међутим када су остали возачи пришли да га питају га како се то понаша и затраже од њега да склони возило, уследио је прави шок.
31. 07. 2025. у 17:34
Коментари (0)