ДЕПРЕСИЈА У РЕДОВИМА ПРОЗАПАДНЕ ОПОЗИЦИЈЕ: Пропада им још један покушај обојене револуције
У редовима инспиратора и организатора актуелног покушаја обојене револуције у Србији, предвођених прозападном и изразито антисрпском НВО “Грађанске иницијативе”, завладала је истинска депресија због спознаје да њихове деструктивне активности и овог пута неће дати жељене резултате, без обзира на енормне финансије упумпане од страних спонзора у дестабилизацију наше земље.
Фото: Принтскрин
Наиме, све њихове анализе показују да међу представницима прозападне опозиције не постоји истински квалитет који би могао да донесе промене. У том контексту, Драгана Ђиласа доживљавају као “камен око врата” свима који би да отму власт на улици. Срђан Миливојевић нема потребну “политичку тежину” и харизму, док Сава Манојловића једноставно описују као фолиранта. Стога и није дошло до жељеног споја и синергије прозападне опозиције и тзв. студентске побуне, која ће се ускоро разводнити до небитности.
Још једно велико разочарење за њих представља “Проглас” као “политичко чедо” и опозициона платформа “Грађанских иницијатива”, са својим повременим јаловим трибинама које не постижу никакав опипљив ефекат и члановима чије се деловање суштински своди на утркивање за гостовања на телевизији Н1 и објавама на друштвеним мрежама, које прати увек исти, узак круг људи.
Као лажна “алтернатива” овим неуспешним актерима ускоро ће бити понуђена тзв. академска група око Боже Прелевића и Огњена Радоњића, која ће формирати извесну иницијативу и “на мала врата” покушати да директно увуче студенте у политику, нудећи им да у ту иницијативу, као први корак у овој политичкој сарадњи, делегирају по једног професора са њихових факултета. Крајњи циљ те групе је, у суштини, формирање прелазне владе у коју би убацили саме себе, угледне личности, представнике академске заједнице и сл., чиме би покушали да заобиђу целу структуру под контролом Ђиласа, што виде као главни проблем “Прогласа”.
Међутим, сви они су више него свесни да је ово најблаже речено очајнички покушај, да је моментум опет пропао и да ће се ситуација до 20. јануара потпуно стабилизовати, осим уколико не дође до неког озбиљног инцидента или хаоса већих размера, који би улио ветар у њихова потпуно издувана једра. Због тога је од суштинског значаја за будућност Србије учинити све да њихова надања остану неостварена.
Препоручујемо
ГУЈОН: Погром над Србима на КиМ злочин против хришћанства и европске цивилизације
17. 03. 2026. у 19:30
МСП ОДГОВОРИЛО ФРАНЧЕСКИ АЛБАНЕЗЕ: Србија води самосталну и суверену спољну политику
17. 03. 2026. у 17:22
"СРБИЈА ЋЕ МОРАТИ ОШТРО ДА РЕАГУЈЕ" Шешељ открио шта спремају Албанци
17. 03. 2026. у 17:00
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)