МОГУ СВИ СЕМ СРПСКЕ ЛИСТЕ: Партији косовских Срба приштински ЦИК сертификовао листу иако користи назив КиМ
ЦЕНТРАЛНА изборна комисија привремених приштинских институција сертификовала је Партији косовских Срба коју предводи Александар Јаблановић листу за предстојеће изборе у АП КиМ и поред тога што и та странка, као и Српска листа којој ЦИК није сертификовао листу, Косово назива Косово и Метохија, пише приштинска Газета експрес.
фото Српска листа
Чланови ЦИК из Покрета Самоопредељење гласали су на јучерашњој седници против сертификације Српске листе, а као разлог су навели то што Српска листа Косово назива Косово и Метохија и што председник Српске листе на представљању кандидата није рекао "Живело Косово" већ "Живела Србија", као и то што Српска листа одржава везе са Београдом.
Газета експрес указује да је, међутим, Партија косовских Срба, на чијем је челу Јаблановић, а која у саопштењима која се објављују на друштвеним мрежама, Косово назива Косово и Метохија, без проблема добила сертификат за следеће изборе.
Централна изборна комисија привремених приштинских институција није данас сертификовала Српску листу за изборе у АП КиМ 9. фебруара 2025. године, иако је канцеларија за регистрацију и акредитацију политичких субјеката препоручила да Српска листа може да учествује на изборима.
Од 11 чланова ЦИК-а два члана су гласала против, два су била за, а седам чланова било је уздржано.
Српској листи је остављено 48 сати да се жали на ову одлуку.
Српска листа је најјача српска странка у АП КиМ, а њени представници више пута су истицали да је та странка на мети напада из Приштине јер заступа интересе српског народа.
Препоручујемо
САМО У СРБИЈИ: Политичка злоупотреба инфраструктурних несрећа (ВИДЕО)
03. 02. 2026. у 22:00
ПОЧАСНИ ДОКТОРАТ У АЛБАНИЈИ ЗА ШИДЕРА, ВИЛИМСКИ: То се граничи са подмићивањем
03. 02. 2026. у 20:15
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)