СВАКО ПОЛАЗИ ОД СЕБЕ: Српске изреке лако опишу стање у опозицији
ЗНАТЕ оно чувено:,,Свако полази од себе", шта то тачно значи? То је претпоставка да ће у предвиђању поступака других људи увек полазити од сопствених реакција у сличним ситуацијама.
Фото: Принтскрин
У преводу, ако то пресликамо на српску опозицију, изгледа овако - Да ли се питате, да ли вође протеста имају од чега да живе, чиме да плаћају рачуне, шта да једу, шта да возе? Имају, наравно.
Да ли то значи да имају плату и сходно њиховим брзорастућим имовинским картама евидентно веома добра примања за све што раде? Имају, наравно. Да ли знате како се послује у странкама, попут Странке и слободе и правде, о чему су бивши запослени отворено говорили? Колико малверзација ту има? Како је тај исти Драган Ђилас понижавао и вређао своје запослене? Како се кроз овакве странке заправо пере новац. Новац се даје људима на руке, без пријава и папира и доказа о пореклу новца. Да ли знате како се Ђилас опходи према свакоме ко му се нађе на путу?
Да ли знате да Драган Ђилас после отворено прети и "затвара врата" свакоме ко му скрене пажњу на сумњива пословања у којима не жели да учествује? После истим тим људима који су радили код њега, не дозвољава више игде да се запосле. Да ли се сећате силних пословних махинација за време власти истог тог Драгана Ђиласа? Да ли сте икада од опозиције чули бар једну политичку идеју? Да ли сте чули некада неку идеју, конструктивну критику, план и програм? Да ли сте икада чуло припаднике опозиције да су икоме изјавили саучешће? Да ли сте чули како Срђан Миливојевић алудира да ће председник Александар Вучић да покуша бег из земље?
Е, па сетимо се почетка текста: "свако полази од себе". Очигледно свесни свега што не би требало-а раде и свега што би требало-а не раде, полазе од тога да је свако такав. Да сада сви лажу, краду, прете, вређају, не раде, богате се, не знају да раде. Дефиниција генерализације наводи да је то уопштена тведња на основу посматрања ограниченог броја чланова друштва. Срећа је да су они мањина.
И да је у Србији много више оних који воле, верују, раде и имају идеје, али се на жалост мање чују. Па делују неприметно. Јер обично то тако и бива, ко највише ради ћути, нерадници су најгласнији. А можемо у духу свега што опозиција ради да додамо и још једну нашу народну:,;Не лаје пас због села, него због себе".
Препоручујемо
ВУЧЕВИЋ: Међународна заједница хитно да реагује на континуирано угњетавање Срба
28. 06. 2026. у 18:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (30)