АМЕРИКА СЕ ЗАБРИНУЛА ЗА СВОЈЕ ПУЛЕНЕ: Не би било лепо да српски народ зна одакле се плаћају невладине организације у Србији

04. 12. 2024. у 15:53

СТЕЈТ департмент се огласио због предложеног закона о страним агентима у Србији.

АМЕРИКА СЕ ЗАБРИНУЛА ЗА СВОЈЕ ПУЛЕНЕ: Не би било лепо да српски народ зна одакле се плаћају невладине организације у Србији

Стејт департмент / Архива

Како се наводи, Сједињене Америчке Државе су дубоко забринуте због импликација које би предложени закон о страним агентима у Србији могао имати на демократију, људска права и основне слободе, укључујући слободе изражавања и удруживања.

Не би било лепо да српски народ зна одакле и за шта и за чији рачун се плаћају невладине организације у Србији, попут Саве Манојловића (који се иначе бави политиком и учествује на изборима).

Очигледно да се Стејт депармтент забринуо због могућности да се транспарентно и на отворен начин покаже одакле долази новац који упливава из иностранства и који леже на рачуне такозваних независних организација и политичких актера у Србији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

ЧЛАН БЕНДА ДНК МЕЂУ ОСУМЊИЧЕНИМА ЗА ПОЖАР У КОЧАНИМА: Чак 40 дана био на интензивној нези, ево како је сада