ВУЧИЋ СУТРА У БРИСЕЛУ: Председник ће имати бројне састанке и присуствовати вечери за лидере Западног Балкана

02. 12. 2024. у 17:03

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић боравиће у уторак, 3. децембра у једнодневној посети Бриселу где ће у одвојеним сусретима разговарати са званичницима Европске уније, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

ВУЧИЋ СУТРА У БРИСЕЛУ: Председник ће имати бројне састанке и присуствовати вечери за лидере Западног Балкана

Фото: Танјуг/АП

Он ће имати одвојене састанке са високом представницом Европске уније за спољне послове и безбедносну политику Кајом Калас, генералним директором Директората Европске комисије за проширење и суседску политику Гертом Јаном Копманом, комесарком ЕУ за проширење Мартом Кос и председником Европског савета Антониом Коштом.

Председник Вучић ће присуствовати и вечери коју за лидере Западног Балкана организује председник Европског савета Антонио Кошта.

Крајем прошле недеље из Коштиног кабинета рекли су за медије да је један од циљева састанка да се да нови замах односима са регионом, као и припрема за самит ЕУ-Западни Балкан, који ће се одржати 18. децембра.

Најављено је и да ће вечери присуствовати нова висока представница ЕУ за спољне послове и безбедносну политику Каја Калас и нова комесарка за проширење Марта Кос.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (108)

РЕКАО ЈЕ ДА ТО ВИШЕ НЕЋЕ ЈЕСТИ.... И ПОТОМ ЈЕ УМРО Фудбалер Радничког о моменту кад је преминуо тренер Младен Жижовић