ИЛОН МАСК БИО ПРИСУТАН ТОКОМ РАЗГОВОРА ПРЕДСЕДНИКА ВУЧИЋА И ТРАМПА (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се обраћа из Бакуа. Вучић је између осталог коментарисао и свој разговор са новоизабраним председником Америке Доналдом Трампом.
Фото: Танјуг/Tanjug/AP Photo/Julia Nikhinson
- Разговарали смо, председник Трамп одлично познаје Србију. Посебно је добро познаје Илон Маск који је био заједно са њим. Био сам у првих 10 до 15 лидера са којима су они разговарали из света. То је велика част за нашу малу земљу, велики успех. Нисам ја то радио зато што је то велики успех за мене лично. Из тога Србији треба да буде боље. Мени ће да буде боље. То све што радимо радимо за Србију - да побољшамо односе са Сједињеним Државама, да напредујемо у тим односима, чувамо и унапређујемо економију. Држава је комплексан један систем - рекао је председник.
На питање страних новинара шта мисли о победи Трампа на председничким изборима у САД, Вучић је одговорио да мисли да је то важно за САД и да ће његова победа донети наду свету.
На питање домаћих новинара да прокоментарише то што у медијма у окружењу није било реакција на његов разговор са Трампом, иако је стално мета у њиховим медијима, Вучић је рекао да се од победе Трампа на изборима пре пет дана, води жестока кампања у окружењу против Србије.
- Води се жестока кампања против Србије у Приштини, у агољеним антисрпским медијима у Подгорици, у антисрпским медијима у Сарајеву и у Загребу. Чудно ми је да то нико од вас није сагледао - рекао је Вучић.
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)