ВУЧЕВИЋ ОТКРИО: Следећи албански циљ је укидање Универзитета у Приштини, који је измештен у Митровицу
ПРЕМИЈЕР Милош Вучевић коментарисао је за "Јутарње новости" ситуацију на Косову и Метохији и истакао да неће бити новог погрома.
Фото: Новости
- Следећи албански циљ је сигурно укидање Универзитета у Приштини, који је измештен у Митровицу. Они сматрају да универзитет суштински прави додатну снагу српском народу. Они неће одустати, ићи ће до вртића и обданишта, неће стати. Курти за изборе у фебруару нема шта да понуди својим гласачима, осим овога. Он има мету на север Косова. Нема "Олује" и "Бљеска". Не можемо да им, нажалост, гарантујемо безбедност у сваком тренутку, али нема погрома и протеривања Срба са Косова и Метохије. Ми идемо на формирање посебног одељења Тужилаштва задуженог за кривична дела почињена на територији КиМ. Први пут идемо на потпуну идентификацију починиоца, ко је упао у школу, ко нам хапси поштаре... Мало ми њих да идентификујемо. Овде често овлада жеља за лепшим животом, мало људи се свакодневно бави Косовом и Метохијом, мало људи се разуме. То је озбиљан проблем. Ми се уопште нисмо бавили тиме, све нам се негде са стране дешава. Обије нам се о главу често када потценимо нешто. Тужилаштво ће бити формирано, чека нас још један закон, о проглашењу КиМ као подручја посебне социјалне заштите. Да Срби знају да ће имати подршку од своје државе, да знају да ће им примања бити редовна. Верујем да ћемо бити посвећенији овом питању, нема одустајања. Не треба занемарити, на Косову и Метохији се налазе припадници Кфора, сваки сукоб значи да ми имамо потенцијални сукоб са Алијансом - сматра Вучевић.
Препоручујемо
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (28)