"МИСЛИТЕ О ТОМЕ" Брнабић: Опозиција усред Београда не сме да каже истину коју Александар Вучић сме да каже усред Њујорка

Биљана Ристивојевић

25. 09. 2024. у 10:02

ЈУЧЕРАШЊИ дан је показао да опозиција усред Београда, у Скупштини Србије, не сме да каже истину коју Александар Вучић сме да каже усред Њујорка, пред целим светом, изјавила је председница Скупштине Ана Брнабић.

МИСЛИТЕ О ТОМЕ Брнабић: Опозиција усред Београда не сме да каже истину коју Александар Вучић сме да каже усред Њујорка

Фото: TANJUG / RADE PRELIĆ

- Они у Скупштини Србије аболирају НАТО кривице за прву агресију на европском континенту од Другог светског рата, за јасно (као дан) кршење међународног права и Повеље УН, за преседан који је згазио светски мир и отворио Пандорину кутију – и 1999. и 2008. године, након ког је све у свету постало дозвољено из угла великих и моћних. Истовремено, Александар Вучић се у Њујорку бори за Србију, међународно право, правду истину и мир. Опозиција у Народној скупштини Републике Србије: “Србија 1999. године бомбардована због политике тадашње власти у Београду”. Другим речима, сами смо криви. Да смо били бољи, другачији, лепши, послушнији, МОЖДА нас не би бомбардовали (а можда ипак и би). Председник Републике Србије Александар Вучић, усред Њујорка, пред целим светом, у Генералној скупштини УН: “Говорићу данас о томе како је почело рушење модерног света, када и како је срушена Повеља УН… Желим да вас све упозорим на оно што се догодило Србији, преседан који се данас и употребљава и злоупотребљава у различитим деловима света, на Пандорину кутију која није отворена ни пре две, ни пре пет година, већ много година раније, а о којој сви гласно ћуте… Када овде велики лидери горљиво и запаљиво говоре о потреби украјинске слободе, о поштовању УН и њене Повеље, резолуција, питам се, а што не поштују Повељу УН и Резолуцију 1244 када је реч о територијалном интегритету Србије… Тако су 1999, овде у УН покушавали да донесу одлуку о нападу и агресији на Србију, па пошто сагласности није било, они су ипак донели одлуку да Србију нападну, бомбардују и изврше агресију, јер тада их ни најмање није било брига за Повељу УН, њене резолуције и међународно право…. Мислите о томе - објавила је Брнабићева на мрежи Х.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!

АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!

ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.

04. 11. 2025. у 12:33

Коментари (0)

ЛИГА ШАМПИОНА: Влаховић погодио али недовољно за тријумф Јувентуса,  Бајерн сломио актуелног шампиона Европе, Ливерпул савладао Реал