ГЛАВНА ТЕМА ОДЛУКА О УВОЂЕЊУ ВОЈНОГ РОКА: Почела седница Владе и седница штаба за ванредне ситуације
СЕДНИЦА Владе Србије и Друга ванредна седница Републичког штаба за ванредне ситуације, коју води премијер Милош Вучевић, а присуствује председник Александар Вучић, почела је данас око 13.00 часова у Палати Србија.

Фото: Танјуг
Вучић је претходно рекао да очекује да ће Влада Србије данас на свечаној седници донети одлуку о увођењу обавезног војног рока који ће трајати укупно 75 дана.
Он је после приказа способности Војске Србије "Застава 2024" на аеродрому у Батајници истакао да ће војни рок за мушкарце трајати 60 плус 15 дана, укупно 75 дана.
Вучић је додао и да очекује значајан број девојака које ће служити војни рок, али за њих, како је рекао, неће бити обавезан.
Препоручујемо

Вучић: Не постоји област у којој смо толико напредовали као што је Војска Србије
20. 09. 2024. у 12:46

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ОТКАЗАН КОНЦЕРТ ЈЕЛЕНЕ КАРЛЕУШЕ НА УШЋУ: Ово је прави разлог
КОНЦЕРТ Јелене Карлеуша је и званично отказан.
02. 08. 2025. у 10:46
Коментари (16)