ВУЧИЋ СА ГЕНЕРАЛ-МАЈОРОМ ХАРИСОМ: Пренео сам забринутост због све теже ситуације Срба на КиМ, затражио сам јачу подршку САД
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је команданта Националне гарде Охаја генерал-мајора Џона Хариса.

Фото: Инстаграм/buducnostsrbijeav
- Конструктиван разговор са командантом Националне гарде Охаја генерал-мајором Џоном Харисом о безбедносној ситуацији у региону, односима Србије и САД, као и о могућностима за даље унапређење наше билатералне војне, али и сарадње у другим областима. Генерал-мајору Харису пренео сам забринутост због све теже безбедносне ситуације Срба на Косову и Метохији, затраживши јачу подршку САД у заштити нашег народа и обезбеђивању њихових права - објавио је председник на свом Инстаграм налогу.
- Нагласио сам да је наша земља опредељена да јача укупне билатералне односе са САД, посебно на економском и привредном плану, са циљем успостављања стратешког партнерства у областима од обостраног интереса. Са задовољством смо констатовали међусобну искрену посвећеност наставку успешне сарадње Србије и Националне гарде Охаја и изнели предлоге о могућностима за њено унапређење - закључио је Вучић.

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (20)