РУСКИ ВОЈНИ АНАЛИТИЧАР: Информација о предаји Миг-29 од стране Србије Украјини провокативна и лажна
РУСКИ војни аналитичар Игор Коротченко назвао је гласине о могућој предаји 14 ловаца Миг-29 од стране Србије у Француску, а потом и у Украјину, покушајем да се покваре односи Москве и Београда.

Фото: Министарство одбране Републике Србије
У српским опозиционим медијима почеле су да се шире вести о томе да уговор Француске и Србије о куповин 12 француских ловаца рафал, наводно укључује пункт о предаји старих српских Миг-29 преко Француске у Украјину. Председник Србије Александар Вучић одлучно је демантовао ове гласине назвавши их неоснованим.
Коротченко, главни уредник часописа Национална одбрана, изјавио је да су ове гласине очигледна провокативна лаж. Њихов циљ је да закомпликују односе Србије и Русије, као и да створе негативну атмосферу пред важан сусрет председника Русије Владимира Путина и потпредседника Владе Србије Александра Вулина на Источном економском форуму. Према мишљењу Коротченка, овакве гласине имају за циљ да се изгуби поверење између земаља и да се изазову политичке нестабилности.
Аналитичар је нагласио да је Београд увек био озбиљан у својим обавезама да спречи реекспорт руског наоружања. Србија, по речима Коротченка, остаје важан партнер Русије у области војнотехничке сарадње. Потпредседник Владе Вулин, који је задужен за интеракцију са Русијом у питањима одбране и безбедности, већ је дао Москви неопходна појашњења, оповргнувши лажне информације о предаји Миг-29 Украјини.
Дакле, без обзира на политичке инсинуације, званичан Београд је потврдио своју посвећеност сарадњи са Русијом и поштовању свих међународних уговора у сфери одбране.

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (0)