ЏЕЈМС О'БРАЈЕН КУРТИЈУ: Прекините некоординисане и провокативне акције
ПОМОЋНИК америчког државног секретара за европска и евроазијска питања Џејмс О'Брајен затражио је од премијера привремених приштинских институција Аљбина Куртија да прекине некоординисане и провокативне акције, које, како је нСАавео, "негативно утичу на партнерство" САД и Приштине.
FOTO TANJUG/ SAVA RADOVANOVIĆ
- Као што је америчка амбасада јасно саопштила, САД су забринуте због наставка некоординисаних и провокативних акција Владе Косова. Ценимо рад оних, укључујући Еулекс и Кфор, који спречавају насиље и позивамо на континуирану суздржаност свих страна и оних који су погођени - навео је О'Брајен на платформи X, након упада тзв. косовске полиције у зграде Привремених органа у четири српске општине на северу КиМ и друге српске институције.
Он је затражио од "Куртија и његове владе да се консултују и координишу с међународном заједницом" и да "обуставе некоординисане акције које негативно утичу на партнерство" САД и привремених институција у Приштини. Тзв. косовска полиција упала је јуче у зграде Привремених органа у Лепосавићу, Косовској Митровици, Звечану и Зубином Потоку, као и у болнички круг КБЦ Косовска Митровица, зграду у којој се налазе просторије ПИО Фонда, просторије Канцеларије за КиМ, Косовско-митровачког управног округа и Центра за социјални рад.
Министар унутрашњих послова привремених приштинских институција Џељаљ Свечља изјавио је, након упада полиције у зграде Привремених органа на северу КиМ, да они више неће радити. Српска листа упутила је захтев за хитан састанак амбасадорима земаља Квинте и ЕУ, као и представницима Кфора, који би се одржао данас.
Председник Владе Милош Вучевић затражио је хитну и најоштрију реакцију међународне заједнице након упада припадника специјалне јединице тзв. косовске полиције у зграде Привремених органа у четири српске општине на северу КиМ, док је директор Канцеларије за КиМ петар Петковић истакао да је премијер привремених приштинских институција Аљбин Курти кренуо у гашење свих српских институција на северу покрајине, које би требало да буду база за формирање ЗСО.
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
МНОГО ЈЕ ЛУДА, БРАТЕ, БЕЖИ! Шабан убеђивао водитеља да не жени певачицу: "Нађи неку фину!"
ПОКОЈНИ краљ народне музике, Шабан Шаулић, био је човек кога су сви обожавали, а многи и дан-данас памте његове савете и критике.
05. 11. 2025. у 10:44
Коментари (0)