МИНИСТАР ЛОНЧАР: Да ли је могуће да смо сведоци да се у 21. веку у кругу једне здравствене установе шетају ''дуге цеви''
ЗЛАТИБОР Лончар , министар здравља у Влади Србије огласио се поводом упада ткз. косовске полиције у КБЦ Косовска Митровица.
Фото: Министарство здрављА
- Да ли је могуће да светски званичници, а пре свих они из ЕУ, тако гласно ћуте и окрећу главу пред терором Куртија над Србима на КиМ и упадом његових 'специјалаца' у круг болнице у Косовској Митровици, прва је реакција министра здравља у Влади Републике Србије др Златибора Лончара на најновији инцидент на КиМ када су припадници 'косовске полиције' упали у КБЦ Косовска Митровица.
- Да ли је могуће да смо сведоци да се у 21. веку у кругу једне здравствене установе шетају 'дуге цеви', да лекарима, сестрама, пацијентима ускраћују основна људска права?! Чак и у време ратних дејстава болнице су заштићене зоне, а само је у Куртијевој 'демократији' допуштено да се демонстрира брутална сила пред здравственим радницима и пацијентима. Шта је то чиме лекари, сестре и техничари, који брину о свим грађанима КиМ угрожавају Куртија, да на њих мора да шаље до зуба наоружане 'специјалце'? Позивам све у Европи, који се залажу за пођтовање тековина демократије, да моментално зауставе овакве Куртијеве акције, а Куртију поручујем да такво понашање никада не изађе на добро, јер стетоскоп не може никога да убије, за разлику од његових 'специјалаца' - наводи се у реакцији министра Лончара
Препоручујемо
Премијер Мацут јасан: Идеја да институције припадају појединцима нетачна и разарајућа
05. 05. 2026. у 09:56
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)