"ПОНОСАН САМ ЗБОГ ПРИЛИКЕ ДА БУДЕМ ДОМАЋИН МАКРОНУ У ГАЛЕРИЈИ МАТИЦЕ СРПСКЕ" Вучић се огласио након обиласка са француским председником
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић и председник Француске Емануел Макрон уписали су се у Књигу почасних гостију Галерије Матице српске у Новом Саду, а Вучић је написао да је поносан што је могао да буде домаћин француском председнику у посети Галерији најстарије српске културне установе.

Фото: TANJUG
"Веома сам поносан због прилике да великом пријатељу Србије председнику Макрону будем домаћин у посети Галерији Матице Српске која скоро два века афирмише српску културу у Европи и свету. Посебно ме радује што сам имао прилику да му покажем изванредну колекцију српског сликарства, међу којима дела Уроша Предића, али и радове Саве Шумановића, Милана Коњевића и Петра Добровића, који су били наша спона са париском школом сликарства", написао је Вучић на својој Инстаграм страници.
Председник Макрон данас завршава дводневну посету Србији, коју је јуче започео билатералним сусретом две делегације у Палати Србија у Београду.
Препоручујемо

МАКРОН: Србија има важну улогу у Светском партнерству за вештачку интелигенцију
30. 08. 2024. у 13:20

МАКРОН ЗАВРШИО ПОСЕТУ СРБИЈИ: Хвала председнику Вучићу, Француска и ја лично смо ваши пријатељи (ВИДЕО)
30. 08. 2024. у 10:34 >> 16:05

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (0)