АКО БУДЕ СУМЊЕ НЕЋЕМО ТО ДА РАДИМО: Вучић - Нећемо одлучивати на основу апокалиптичних прича, већ на разумној основи одговорних људи
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић разговара са становницима Малог Зворника. Он је позвао све грађане да дођу на разговор, јер жели да их чује и саслуша.
ФОТО: Novosti
Пензионисани технолог Милан Бошковић који је радио цео век у рударству истакао је да око себе чује све теоретичаре, али да се нико није бавио тиме.
- Прошао сам све руднике, ја вам тврдим као технолог који је цео живот бави овим - много опасније за околину је прерада олова и цинка него литијума. Ту је само несрећа што се јавља велика количина сумпорне киселине при екстракцији. То је био проблем у Бору па је решено - рекао је он.
- Сви би се они наметнули сада да уђу у неки тим, али да то неко финансира. Па уради то за своју земљу, уради бесплатно.
- Ја сам Сању позвао, није се она наметнула. Мени су људи рекли да то што није на 240 него на 90 степени, да је то много боље. Ја појма немам, могли су да ми кажу и обрнуто. Али зато желим да имамо људе, супротстављена мишљења, желим да имамо људе који другачије размишњају. Ако буде сумње било какве нећемо то да радимо. Ја вам кажем да је важно да имамо недвосмислену сумњу да нешто не можемо да превазиђемо, а не на основу апокалиптичних прича. Морамо ово да сведено на рационалан ниво озбиљне дискусије одговорних људи, а не на основу страсти - рекао је Вучић.
Вучић је питао да ли би држава требала да купи рудник Леце код Медвеђе, који је уништен, и да ли ту има и даље злата. На потврдан одговор истакао је да ће се то размотрити и захвалио се на савету.
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
МНОГО ЈЕ ЛУДА, БРАТЕ, БЕЖИ! Шабан убеђивао водитеља да не жени певачицу: "Нађи неку фину!"
ПОКОЈНИ краљ народне музике, Шабан Шаулић, био је човек кога су сви обожавали, а многи и дан-данас памте његове савете и критике.
05. 11. 2025. у 10:44
Коментари (21)