ВУЛИН: Срби и Руси се изборили за слободу коју су донели и другим народима, али им они никада нису опростили што су их ослободили од нацизма
ПОТПРЕДСЕДНИК Владе Републике Србије Александар Вулин, који се налази у званичној посети Руској Федерацији, присуствовао је у Патриот парку, у близини Москве, свечаности откривања споменика југословенским партизанима.
Фото: Јандекс
Потпредседник Вулин је рекао да су се Срби и Руси сами изборили за слободу у Другом светском рату и да су слободу донели и другим народима, али да им ти народи никада нису опростили што су их ослободили од нацизма.
- Срби и Руси никада нису изабрали погрешну страну историје и ако сумњате где је слобода, само видите где су Срби и Руси. Наши преци су нас увели на победничку страну историје и зато ми не мењамо историју и не дамо да то раде они који се своје историје стиде. Не стиде се они злочина својих предака, они се стиде њиховог пораза. И зато вас поздрављам поздравом југословенских партизана, поздравом који је и данас истинит као и тада: "Смрт фашизму, слобода народу" - поручио је потпредседник Владе Републике Србије Александар Вулин.
Препоручујемо
СВЕ СПРЕМНО ЗА ВЕЛИКИ СКУП СНС У 16 ЧАСОВА: Грађани се окупљају испред Београдске Арене (ФОТО/ВИДЕО)
21. 03. 2026. у 13:22 >> 13:44
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)