ЗАПАМТИТЕ ОВАЈ ТЕКСТ И НАСЛОВ ОВЕ КОЛУМНЕ: Срамне изјаве Драже Петровића - На исти начин писао је и о Ђинђићу (ФОТО)

18. 07. 2024. у 10:34

КОЛУМНИСТА Драгољуб Дража Петровић објавио је текст са насловом "Атентатор на самог себе"

ЗАПАМТИТЕ ОВАЈ ТЕКСТ И НАСЛОВ ОВЕ КОЛУМНЕ: Срамне изјаве Драже Петровића - На исти начин писао је и о Ђинђићу (ФОТО)

Фото: Принтскрин

Колумна носи наслов "Атентатор на самог себе", што се односи на Вучића, а у којој је Петровић прво говорио о Мишу Ковачу који је покушао да се убије.

Он потом у причу уводи Трампа, а атентат исмева и саркастично га повезује са председником Вучићем, наводећи да је намера атентатора заправо била да погоди српског председника.

- И када је пре неки дан атентатор пуцао на Доналда Трампа, Ивица Дачић је био убеђен да је онај атентатор пуцао у Трампа да завара своје праве намере и прави циљ. Само га је окрзнуо по уху, јер му није ни била намера да погоди Трампа, већ је са крова фабричке хале у Батлеру, Пенсилванија, циљао једног човека у Србији. И када је одјекнула вест о атентату, Дачић је позвао председника Србије и рекао му: „Александре, тебе су убили!“ – Хвала, Ивице, на обавештењу – захвалио се председник и отишао на отварање неке фабрике или пак војне вежбе, ко би га знао. - написао је Петровић.

Он даље наставља у истом маниру, те исмева реакције државног врха и политичара који су осудили свакодневне покушаје дехуманизације српског председника које могу да доведу до истог сценарија.

Петровић потом помиње Зорана Ђинђића и први атентат на њега, а да притом "заборавља" свој текст од 1. јула 2007. године када је у Куриру написао реченицу:

- Највећи инспиратор убиства Зорана Ђинђића био је – Зоран Ђинђић.

Узимајући у обзир данашњи наслов колумне "Атентатор на самога себе" и поменуту реченицу из 2007. године, остаје само да се добро запамте садашња и некадашња колумна.

Фото: Принтскрин

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕЋУ МОЋИ ДА ПРИСУСТВУЈЕМ ДОГАЂАЈИМА Држава ЕУ забранила Фицу прелет до Москве, траже се алтернативне руте

"НЕЋУ МОЋИ ДА ПРИСУСТВУЈЕМ ДОГАЂАЈИМА" Држава ЕУ забранила Фицу прелет до Москве, траже се алтернативне руте

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо је известио да Естонија није дозволила словачком авиону за Русију да прелети преко њене територије и да се тражи алтернативни пут.

07. 05. 2025. у 21:01

ТО ЈЕ СКАНДАЛ! Орбан жестоко ударио на Урсулу фон дер Лајен због Украјине

"ТО ЈЕ СКАНДАЛ!" Орбан жестоко ударио на Урсулу фон дер Лајен због Украјине

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан оштро је критиковао председницу Европске комисије Урсулу фон дер Лајен на друштвеним мрежама због позива Украјини да убрза приступање Европској унији.

07. 05. 2025. у 15:26

ПРИВАТНО НАСЕЉЕ: Славни музичар масовно гради на Златибору - комплекс од 17 зграда, а њему и партнеру две куће

ПРИВАТНО НАСЕЉЕ: Славни музичар масовно гради на Златибору - комплекс од 17 зграда, а њему и партнеру две куће

"ИМАО сам апартман на Златибору који сам продао и тај новац сам уложио у овај пројекат. Имам викендицу на Кокином Броду, а то је ближе Златару. То је заправо породична кућа, супруга ми је одатле родом. Имам жељу да живим на Златибору. Богу хвала, ауто-пут полако стиже тамо. Дођем данас за Београд, увече свирам, а пошто ми до Ужица треба два сата, сутрадан с породицом кулирам у шуми."

07. 05. 2025. у 19:11

Коментари (15)

ШЕШЕЉ ОТКРИО ЗА ТВ НОВОСТИ: Енглези послали специјалну јединицу по мене и Јовицу Станишића