БРНАБИЋЕВА О ПОСЕТИ БЕРЛИНУ: Честитаћу Немачкој што ће први у Европи рударити свој литијум, можда и ми у Србији нешто из тога научимо
ПРЕДСЕДНИЦА Народне скупштине Србије Ана Брнабић огласила се поводом своје посете Немачкој, те открила о чему ће све разговарати са делегацијом из Берлина.

FOTO TANJUG/NEMANJA JOVANOVIĆ
- Радујем се разговорима у Берлину на различите теме - пре свега политичке, али и економске.
Немачка је наш најважнији трговински партнер. Укупна размена роба и услуга са Немачком у 2023. била је на историјски рекордном нивоу од преко 11 милијарди евра, а могућности које су тек пред нама су огромне. Једна од тема ће свакако бити и литијум. Желим од Немаца да чујем како напредују њихова два велика пројекта - Вулкан и Зинвалд, какве технологије примењују и како, као друштво, увек успевају да буду на истој страни - оној која чува немачке интересе. Можда нешто научимо и ми у Србији из тога, уместо да на тему литијума слушамо песнике, а игноришемо машинске инжењере, професоре са рударско-геолошког, техничког, технолошког и других релевантних факултета.
Тако је то кад се не борите за Србију него против Александра Вучића и СНС Србија на сваку тему и по сваку цену.
Ја желим да честитам Немачкој, и то ћу и званично учинити, на томе што ће први у Европи рударити свој литијум (10. јуна ове године Ландау одобрио просторни план и пројекат Вулкан ће дефинитиво кренути у рударење литијума до краја 2026) и тако додатно оснажити своју земљу, своју енергетску сигурност и независност, и своју индустрију. Какви смо ми светски прваци у пропуштању шанси... - написала је Брнабићева.
БОНУС ВИДЕО: ПОСЛЕ ЗЕМЉЕ, ПРОДАЛИ И ОБРАЗ! Сада и Небојша Петковић криви родитеље за продају имања Рио Тинту

ОВА МАЈКА ЈЕ ПОСЕБНА: Разлог су њена деца, а ево и зашто (ВИДЕО)
ОНИ су Илија, Јована и Василије Хаџи-Пурић, полазници Центра за таленте "Никола Тесла".
10. 09. 2025. у 12:13 >> 20:43

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

У ЈЕКУ ДАЧИНОГ РАЗВОДА: Огласила се Наташа Беквалац
ЋЕРКА певачице Наташе Беквалац и бившег ватерполисте Данила Икодиновића, Хана Икодиновић, недавно је напустила Србију и са мајком отишла у Мадрид, где ће се школовати.
16. 09. 2025. у 19:27
Коментари (0)