ОСНИВАЧ ПРОГЛАСА: Ја сам за рудник литијума! (ВИДЕО)

Новости онлајн

27. 06. 2024. у 11:25

АКАДЕМИК Владица Цветковић - оснивач Прогласа и професор Рударско-геолошког факултета, изјавио је гостујући у једном подкасту да је он за рудник литијума.

ОСНИВАЧ ПРОГЛАСА: Ја сам за рудник литијума! (ВИДЕО)

Фото: Принтсцреен

"Имамо огромну причу око 2.000 хектара на Рађевини, а 60.000 хектара вам је коп Колубаре где се вади угаљ који загађује ваздух у пола Србије! Притом, ја овим не навлачим бес на Колубару јер без ње не бисмо могли да се огрејемо. Зашто сам ја од почетка на страни рударства? Један од разлога је тај што су опоненти толико неспособни за разговор да ме то иритира, а са друге стране знам да индустријски развој је немогућ са нископрофитним гранама него мора са нечим озбиљнијим. Лежиште толике величине са критичном сировином не може да остане под земљом, то је једна логична ствар. Не исплати се чекати боље време и време када ћемо ми усвојити неку бољу технологију јер се то неће десити, а онда да у међувремену копамо како знамо и умемо, то није добра алтернатива! - навео је он. 

Послушајте његову изјаву: 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ЗАГРМЕО: Оно што Брисел ради Србији нема никакве везе са здравим разумом!

ФИЦО ЗАГРМЕО: Оно што Брисел ради Србији нема никакве везе са здравим разумом!

ПРЕМИЈЕР Словачке Роберт Фицо изјавио је данас да ће на самиту ЕУ - Западни Балкан говорити у корист Србије, као и да оно што ЕУ ради Србији нема везе са здравим разумом и да је кажњавају због њених суверених ставова.

17. 12. 2025. у 15:34

СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.

17. 12. 2025. у 13:13

Коментари (0)

ОГЛАСИО СЕ ДУШКО ТОШИЋ: Јелена са ћеркама гостовала у Амиџију, а отац пружио пуну подршку!