ДОДИК ПОРУЧИО: Без снажне Србије, коју води Вучић, нема ни опстанка РС
ПРЕДСЕДНИК Републике Српске говорио је о односима Србије и РС.
Фото В. Трипић
О кључном питању које овде желим да истакнем, потпуно уверен да је то тако, јесте чињеница да је Србија у овом тренутку снажнија него што је иначе, раније била. И то је то осигурава нашу безбедност и сигурност где год се налазимо.
Поготово опредељење председника Србије и његовог тима, који ја могу да сведочим у име Републике Српске, да наши односи нису никада били бољи конкретнији. Наши односи подразумевају и све оно што се види и што се не види. Ал у суштини уперено на то да се одржи заједнички идентитет и заједнички циљ. Република Српска, дакле, је свесна да без снажне Србије, нема ни снажне, ни чак опстанка Републике Српске, а да не говоримо о нашој снажној позицији. Исти они који су били, кроз историју, на другој страни данас, само су још више огорчени. Њима не одговара снажна Србија која јесте. Може у Србији и међу нама овде да буде различитих мишљења о томе.
Али будућност Србије никада није зависила од снажне политичке личности као што је то у овом тренутку. А то је не сумњиво господин Вучић који, и ја то могу да посведочим, несумњиво улаже напоре, и ниједно питање, важно за Републику Српску, није пропустио да се не укључи са позиције својих могућности.
Препоручујемо
УХАПШЕН БЛОКАДЕР ЗВАНИ ГАНДИ: Планирао блокаду ауто-пута и прекид испоруке струје
06. 05. 2026. у 12:49
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ!" Руси прете Кијеву моћним оружјем: "Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар"
РУСКИ председник Владимир Путин упозорио је Кијев да ће, ако украјински дронови покушају да покваре војну параду на Црвеном тргу у Москви, у знак одмазде уследити масовни ракетни удар на центар Кијева.
06. 05. 2026. у 11:53
Коментари (0)