СРБИ ИЗ БАЊСКЕ ПРКОСЕ "КУРТИЈЕВОЈ ДЕМОКРАТИЈИ": Бирачка места отворена, али на њих нико не излази
ЦЕНТРАЛНА изборна комисија (ЦИК) у Приштини саопштила је да је до 15 часова на референдуму о смени градоначелника у четири општине на северу КиМ гласало укупно 203 грађана од 46.566 колико их је уписано у бирачки списак.

Фото: Новости
У Звечану су бирачка места отворена од недеље ујутру, али до вечерњих сати није било бирача.
Иста ситуација је и у Бањској.
Према речима портпарола ЦИК-а Валмира Елезија, у Лепосавићу су гласале 122 особе, у Зубином Потоку 17 и у Северној Митровици 64 особе.
- На основу података које смо до сада добили, обавештавамо вас да се процес гласања наставља. Према подацима које смо добили од општинских изборних комисија у ове четири општине, број грађана који су гласали до 15 часова је следећи: у Лепосавићу је гласало 122 бирача, у Зубином Потоку 17, у Звечану нема бирача и у Северној Митровици 64 бирача. гласачима. У име ЦИК-а позивам све грађане ових општина да искористе своје право да учествују у процесу гласања - рекао је Елези.
Претходно је до 11 часова гласало само 85 људи.
Очекује се да ће ЦИК у 19:30 одржати следећу конференцију за новинаре поводом избора у општинама на северу Косова.
БОНУС ВИДЕО: Курти послао РОСУ на север Косова и Метохије
Препоручујемо

У ЗВЕЧАНУ НИКО НИЈЕ ГЛАСАО: До 15 часова на референдуму изашле укупно 203 особе
21. 04. 2024. у 17:08

СУТРА РЕФЕРЕНДУМ НА СЕВЕРУ КиМ: Приштина изабрала сложенији пут, Срби бојкотују
20. 04. 2024. у 18:39

НА СЕВЕРУ КОСОВА И МЕТОХИЈЕ ПОНОВО ИСТИ СЦЕНАРИО: Гласање у контејнерима
20. 04. 2024. у 20:14

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (0)