НАША ГЛАВНА БИТКА ЈЕ СРЕДИНОМ МАЈА: Вучић открио: Приштина и Запад су смислили нови трик

Марко Колашинац
Марко Колашинац

15. 04. 2024. у 08:35

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гост је Јутарњег дневника на РТС-у.

НАША ГЛАВНА БИТКА ЈЕ СРЕДИНОМ МАЈА: Вучић открио: Приштина и Запад су смислили нови трик

Foto: RTS Printskrin

Председник је поменуо да је сутра заседање ПС Савета Европе, али да је наша главна битка средином маја.

- Смислили су нови трик, па ће око 10. маја да кажу како шаљу на оцену уставности и да је покренут поступак око формирања ЗСО, а није... Ми настављамо да радимо са свим партнерима, са свим пријатељима да развијамо земљу, да наставимо са индустријализацијом, наставим са Експом, улагањима, грађевинском индустријом... Нећу да кријем, да платите рафале, нове генерације, то је скупо и мали број земаља то себи може да приушти, значи мораћемо да водимо рачуна о сваком динари, али тиме штитимо земљу и одвраћамо сваког потенцијалног агресора... Што се тиче плата и пензије, људи не морају да брину. Не само што су редовни, бринућемо и о новим повећањима. Брине нас повећање цене нафте... Ускоро идемо и на избор Владе, верујем да ће то бити готово пре мајских празника, те да са новом Владом дочекамо васкршње празнике и сабор са РС - рекао је Вучић.

Председник је указао и на мишљење опозиционе стране о Резолуцији о Сребреници.

- Свуда је то главна тема осим за њих. Вучић је убица, лудак, потрчко, педер, све сам... Само их не чух шта мисле о Сребреници. Имају политику према народу 'ћутите, да нас не чују да смо за', а пред странцима су 'јао, то је страшно'... Људи их зато не желе, јер не желе оне који ћуте. Драго ми је што нас представљају други људи који ће да се боре без обзира на цену коју ће да плате. Веома брзо наша тробојка постаће симбол отпора у свету. Наравно, изгубићемо, али силина нашег отпора биће толико велика да ће се и силници и отпорници изненадити - рекао је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника

ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је шокиран и огорчен покушајем Кијева да изведе напад на државну резиденцију председника Русије Владимира Путина, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.

29. 12. 2025. у 17:38

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.

29. 12. 2025. у 13:08

Коментари (0)

ПРЕКО ГЛАВЕ МИ ЈЕ... Саша о свађи са Емином: Честитам јој!