ЗАКАЗАНА СЕДНИЦА САВЕТА БЕЗБЕДНОСТИ ПОВОДОМ ГОДИШЊИЦЕ НАТО БОМБАРДОВАЊА: Не зна се да ли ће бити отворена или затворена за јавност

25. 03. 2024. у 09:34

ЗА ДАНАС, у 15 часова по њујоршком времену, заказана је седница Савета безбедности УН поводом 25 година од НАТО бомбардовања СР Југославије, на иницијативу Русије, али је и даље неизвесно у ком формату ће бити одржана.

ЗАКАЗАНА СЕДНИЦА САВЕТА БЕЗБЕДНОСТИ ПОВОДОМ ГОДИШЊИЦЕ НАТО БОМБАРДОВАЊА: Не зна се да ли ће бити отворена или затворена за јавност

FOTO: Tanjug/AP

Иако је Русија још почетком марта предложила одржавање седнице Савета безбедности Уједињених нација посвећено 25. годишњици НАТО бомбардовања Савезне Републике Југославије, а Јапан као председавајући Савета безбедности подржао ту иницијативу и заказао седницу, још је неизвесно у ком ће формату седница бити одржана, да ли ће бити отворена или затворена за јавност, јавља репортерка РТС-а из Њујорка.

Бројне западне земље су критиковале ову иницијативу и поручивале да је непотребно долазити у Њујорк јер седница неће бити ни одржана.

БОНУС ВИДЕО: ДА СЕ НЕ ПОНОВИ: У новосадској касарни „Југовићево“ обележен Дан сећања на погинуле у агресији НАТО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

БЕЗБЕДНОСТ НА РАДУ: Култура која спасава животе