ПЕТКОВИЋ У БРИСЕЛУ - РАЗГОВАРА СЕ О ЗСО И ДИНАРУ: Учинићемо све да се поново успостави платни промет и врати исплата плата и пензија

18. 03. 2024. у 07:42

ДИРЕКТОР Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић отпутоваће данас у Брисел, где ће се у уторак одржати разговори на техничком нивоу, на којима ће бити речи о свим питањима важним за деескалацију ситуације, укључујући формирање Заједнице српских општина, али и забрану употребе динара на КиМ.

ПЕТКОВИЋ У БРИСЕЛУ - РАЗГОВАРА СЕ О ЗСО И ДИНАРУ: Учинићемо све да се поново успостави платни промет и врати исплата плата и пензија

фото Канцеларија за КиМ

 -Тема је свакако ЗСО, као прва и основна тема, али и друга важна питања за деескалацију, а у оквиру њих пре свега питање динара и забрана Србима да примају плате, пензије на Косову, и свега што доводи до хуманитарне катастрофе, рекао је Петковић раније за РТС.

Објаснио је да је због одлуке Приштине да забрани динар било нужно поставити мобилне експозитуре Поштанске штедионице на административним прелазима, на шта указује и чињеница да је до сада подигнуто више од 90 милиона динара.

- Пробаћемо и учинити све што је до нас да се поново успостави платни промет и врати исплата плата и пензија на Косову и Метохији, казао је Петковић.



 БОНУС ВИДЕО: ДВА ПИСМА ЗА АНГЕЛИНУ: Потресне речи наставнице и другарице

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

МИРА БАЊАЦ ОЧИ У ОЧИ СА ТИТОМ Рекао јој: Што то мене питаш? Зовите ме за браварске радове!