НОВИ НАПАД НА СРПСКУ ДЕЦУ НА КОСМЕТУ: Дечаке терали да скандирају Тачију и вређају Вучића, уз претњу ножем

Марија Стевановић
Марија Стевановић

24. 02. 2024. у 12:01

ДВОЈИЦА Албанаца пресрела су аутомобилом групу од петоро српских малолетника у Лапљем Селу код Грачанице и, уз псовке и претње ножем, од деце су тражили да кажу да је њихов председник Хашим Тачи, те да председника Србије називају погрдним именима, преноси РТС.

НОВИ НАПАД НА СРПСКУ ДЕЦУ НА КОСМЕТУ: Дечаке терали да скандирају Тачију и вређају Вучића, уз претњу ножем

Фото: AP Photo/Bojan Slavkovic

Како се наводи, инцидент се догодио у петак око 22.00 часа у непосредној блилзини Средњошколског центра, где су дечаци седели на клупи, када се уз шркипу кочница надомак њих зауставио црвени "тигуан".

Помисливши да возач жели да упита за пут до Приштине, српски малолтетници су се приближили аутомобилу, из кога је возач, уз псовке и погрдне речи, од њих захтевао да скандирају Тачију и вређају и погрдниим именима називају председника Србије Александра Вучића.

Како је за РТС испричао родитељ једног од малолетних дечака, деца су се разбежала, али је возач аутомобилом препречио пут двојици, извадио нож и наставио да их прати, док је његов сувозач све време догађај снимао телефоном.

Деца су успела да побегну, а нападачи су наставили кретање у правцу Приштине. Случај су родитељи пријавили полицији у Грачаници.

БОНУС ВИДЕО:

Ко ће бити председник Народне скупштине? ОРЛИЋ: Србију водиће људи који су добили народно поверење

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (5)

БЕЗБОЛНЕ ОПЕРАЦИЈЕ У БУДНОМ СТАЊУ: Здравствени центар Прокупље добио најсавременији апарат за регионалну анестезију