ОВАКО АМЕРИКАНЦИ ПРАВДАЈУ НАОРУЖАВАЊЕ ПРИШТИНЕ: Испоручили смо и Србији 66 "хамвија"

Марко Колашинац
Марко Колашинац

13. 02. 2024. у 09:18

КОМАНДАНТ Националне гарде Охаја, генерал-мајор Џон Харис изјавио је, одговарајући на питање да ли Србију треба да брине то што Америка наоружава Приштину ракетама "џавелин", да се америчка опрема може свуда пронаћи и да су САД недавно Србији испоручиле 66 лаких оклопних хамви возила.

ОВАКО АМЕРИКАНЦИ ПРАВДАЈУ НАОРУЖАВАЊЕ ПРИШТИНЕ: Испоручили смо и Србији 66 хамвија

Фото: Профимедиа

- Најважнија ствар је да ми војници стојимо једни уз друге и наше партнерство градимо управо на томе, а политику остављамо политичарима - рекао је Харис за Танјуг у Вашингтону, где је присуствовао пријему поводом Дана државности Србије.

Додао је да "све док сви радимо на изградњи мира и сарадње, можемо да будемо оптимистични".

- Познајем у душу људе у Београду који раде на овим питањима, познајем у душу људе у САД који стоје иза свог тог труда и сарадње, специјални изасланик Ескобар улаже много времена и труда да обезбеди да наша деца имају безбедно место за живот и мислим да је то најбитнија ствар - рекао је Харис.

Харис каже да је положај Србије од велике важности јер је центар многих ствари, место које је веома битно за САД и има веома важну улогу у региону. На питање како, после 18 година сарадње, оцењује Војску Србије, Харис каже да је то једна од најпосвећенијих војски које је икада видео.

Фото: Printscreen ТВ Пинк

Говорећи о плановима за будућност у сарадњи са Војском Србије, Харис истиче да "настављамо даље да проналазимо нове креативне начине за сарадњу и размену наших војника, да градимо пријатељства и односе на високом и највишем нивоу између наших оружаних снага и да наставимо да се разумемо, учимо једни од других, и радимо заједно, а најважније - да градимо поверење између наших оружаних снага и наших војника".

Харис је Србији поводом Дана државности пожелео "да сви у свету разумеју срце српског народа, лепоту српске културе и сјајан образовни систем".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.

09. 01. 2026. у 10:22

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ЕВРОПСКЕ владе покренуле су двоструку дипломатску офанзиву како би убедиле председника САД Доналда Трампа да одустане од својих претензија према Гренланду - кроз лобирање у Вашингтону и притисак на НАТО да отклони безбедносне забринутости америчког председника.

09. 01. 2026. у 13:11

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.

09. 01. 2026. у 08:42

Коментари (5)

ПОРЕКЛО ПАЈЕ ВУИСИЋА: Био плаве крви - из чувене породице, деда му је херој из Мојковачке битке