РЕЧИ ПРЕДСЕДНИКА СРБИЈЕ КОЈЕ ЈЕ ЧУО ЦЕО СВЕТ: Вучић на седници СБ УН користио посебне термине које до сада није никада користио

Андријана Нешић

08. 02. 2024. у 22:19

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић током обраћања пред СБ УН користио је прецизне правне термине који су од изузетне важности у нашој правној аргументацији пред овим телом.

РЕЧИ ПРЕДСЕДНИКА СРБИЈЕ КОЈЕ ЈЕ ЧУО ЦЕО СВЕТ: Вучић на седници СБ УН користио посебне термине које до сада није никада користио

Фото принтскрин УН ТВ

1. НАМЕРНО  КРЕИРАЊЕ НЕПОДНОШЉИВИХ УСЛОВА ЗА ЖИВОТ (DELIBERATE CREATION OF UNBEARABLE LIVING CONDITIONS).

2. НЕПОПРАВЉИВА ШТЕТА (IRREPARABLE HARM)

3. ЗЛОЧИН ПРОГОНА КАО ЗЛОЧИН ПРОТИВ ЧОВЕЧНОСТИ (CRIME OF PERSECUTION AS A CRIME AGAINST HUMANITY)

4. ШИРОКО РАСПРОСТРАЊЕН И СИСТЕМАТСКИ НАПАД НА СРПСКО ЦИВИЛНО СТАНОВНИШТВО ЗЛОЧИН ПРОТИВ ЧОВЕЧНОСТИ (WIDESPREAD OR SYSTEMATIC ATTACK DIRECTED AGAINST SERBIAN CIVILIAN POPULATION AS A CRIME AGAINST HUMANITY)


Реч је о Међународно-правним конструкцијама коришћеним и у захтеву за ванредну седницу СБ УН, које квалификују физичко и структурно насиље, као и текући злочин Приштине над Србима, а које се користе и дефинисане су у важним међународним документима.

Након говора председника премијерка је објаснила да је Вучић бираним терминима Аљнина Куртија оптужио за злочин против човечности.

- Овај говор је другачуји од осталих. Они који се не разумеју у међународно јавно право то можда не разуме. Вучић је говорио о системским мерама Приштине, спровођеним у дужем периоду, са циљем прогона Срба и свако ко погледа говор може да каже да имамо чист пример злочина против човечности - навела је Брнабић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо; САД ће управљати земљом (ФОТО/ВИДЕО)

ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо; САД ће управљати земљом (ФОТО/ВИДЕО)

У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.

03. 01. 2026. у 07:45 >> 19:16

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (44)

ПИЛИ БИ ДОК НЕ БИ ПАЛИ С НОГУ: Како је чашица спојила Голумбовског и Краља