НЕМА ИЗЛАСКА ИЗ КУРТИЈЕВОГ КАЗАМАТА: Слађану Трајковићу продужен притвор на још два месеца

Новости онлине

17. 01. 2024. у 12:12

АДВОКАТ Дејан Васић потврдио је да је његовом брањенику, ухапшеном Слађану Трајковићу, мера притвора продужена на још два месеца.

НЕМА ИЗЛАСКА ИЗ КУРТИЈЕВОГ КАЗАМАТА: Слађану Трајковићу продужен притвор на још два месеца

Фото: Д. Миловановић/Друштвене мреже

- Основни суд у Приштини је поново продужио меру судског притвора Слађану Трајковићу на још два месеца и у исто време заказао суђење и почетак његовог претреса пред новим већем за 25. текућег месеца. Ми покушавамо да у овој фази пре суђења обезбедимо комплетну документацију коју Специјално тужилаштво одбија да нам преда - казао је он.

Васић је истакао да је претходна судија на овом случају стала на страну тужилаштва.

- Ми смо томе приговарали. Очекујемо да ће нови чланови и председник већа имати више слуха за поштовање законских одредаба, ништа друго. У суштини, ми више од тога и не тражимо, осим да се поштују наша законска права на одбрану и да нам се допусти једнак третман са Специјалним тужилаштвом, да имамо доказе који поседују и они - поручио је Васић.

Иначе, адвокат Васић и породица Трајковић тражили су у више наврата да се Слађан брани са слободе с обзиром на то да болује од цирозе јетре, а да у затвору не прима адекватну терапију.

Подсетимо, Слађан Трајковић, који је претходно провео више од десет година у тзв. косовској полицији, ухапшен је 15. децембра 2022. године пошто су сви Срби напустили тзв. косовску полицију, а на терет му се ставља наводни ратни злочин, односно малтретирање и протеривање Албанаца током рата на Косову и Метохији 1998. и 1999. године.

БОНУС ВИДЕО: "НОВОСТИ" У КОСОВСКОЈ МИТРОВИЦИ - Бачена бомба у близини хотела

(Косово онлајн)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ! Руси прете Кијеву моћним оружјем: Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар

"НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ!" Руси прете Кијеву моћним оружјем: "Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар"

РУСКИ председник Владимир Путин упозорио је Кијев да ће, ако украјински дронови покушају да покваре војну параду на Црвеном тргу у Москви, у знак одмазде уследити масовни ракетни удар на центар Кијева.

06. 05. 2026. у 11:53

Коментари (0)

ХРВАТСКА У ШОКУ: Гаси се један од најчувенијих хрватских фудбалских клубова!