ИНФОРМАЦИЈА СРПСКИХ ОБАВЕШТАЈНИХ СЛУЖБИ: Турска шаље Приштини килер дронове - опасан план

Дејана Калинић
Дејана Калинић

13. 01. 2024. у 12:59

ПРЕДСЕДНИК Србије, Александар Вучић је након обиласка Дежурног оперативног центра Војнобезбедносне агенције истакао да Турска наставља да наоружава војску тзв. Косова.

ИНФОРМАЦИЈА СРПСКИХ ОБАВЕШТАЈНИХ СЛУЖБИ:  Турска шаље Приштини килер дронове  - опасан план

Фото: Фејсбук/Armend Mehaj

- Постоје непотврђене најаве наставка овога, дајемо информацију наших обавештајних служби, значајног опремања из Турске преносним ПВО системима, килер доновима, артиљерисјким и ракетним дроновима, и оклопним возилима гусеничарима - казао је Вучић.

Подсетимо, председник је говорио о томе како војска тзв. Косова јача и повећаава свој буџет иако по Међународном праву нема основа за то и не би смела уопште да постоји.

- Приштина има најбрже растући буџет војске и полиције који не смеју да постоје по Међународном јавном праву. У последњих 4 године порастао је преко два пута. Тзв. КБС се трансформишу под ментроством САД и треба да достигну 5.500 припадника под стварањем резерви од 20.000 војника, због чега се разматра увођење обавезног војног рока да би те задатке могли да испуне. Те оружане снаге до до 2027. године треба да буду опремљене са 350 оклопних возила, хеликопретима, противоклопним вођеним ракетама, самоходним минобацачима, хаубицама, килер дроновила или дроновима камиказама... Тежишно се опремају од САД, Турске и Немачке - истакао је председник.

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (7)

ВРЕМЕ ЈЕ И ЗА ОДЛАСКЕ: Звезда остала без голмана