НЕ ЗНАМ НИ КО ЈЕ РАМАДАНИ Стано демантовао лажи Приштине: Никада не преносимо документе о којима се разговара

Новости онлајн

13. 11. 2023. у 12:19

ПОРТПАРОЛ Европске уније Петер Стано, поводом објављивања нацрта ЗСО од стране бившег шефа тзв. косовске информативне агенције Бурима Рамаданија, за који тврди да је нацрт који је припремила ЕУ, казао је да не зна ко је Рамадани, и да не види разлог да коментарише било шта што он тврди или објављује, преноси Еурактив.

НЕ ЗНАМ НИ КО ЈЕ РАМАДАНИ Стано демантовао лажи Приштине: Никада не преносимо документе о којима се разговара

Фото: Јутјуб принтскрин/European Commission

Стано истиче да предлог ЕУ о ЗСО није јавно објављен, јер су дипломатски напори у току.

- Представљен је нови избалансирани европски предлог Заједнице и о њему су разговарале обе стране. Међутим, предлог ЕУ није јавно објављен јер су дипломатски напори у току. Никада не преносимо званичне документе о којима се разговара и очекујемо исто од партнера, јер је нормална пракса у међународном посредовању да се процес води у поверљивости - рекао је Стано, додајући да је дугогодишња политика Комисије да не коментарише информације о наводним цурењима.

Бивши шеф тзв. косовске информативне агенције (КИА) Бурим Рамадани објавио је нацрт статута ЗСО који је, како је навео, припремила Европска унија.

Према његовим речима, на основу онога што је прочитао, тзв. Косово треба да добије "нешто велико заузврат ако спроведе договорено из Нацрта".

БОНУС ВИДЕО: ВУЧИЋ О ХОВЕНИЈЕРОВИМ ИЗЈАВАМА - Ако је нешто у складу са уставом тзв. Косова, а што смо преговарали

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)

НЕОДГОВОРНИ возач "хонде" блокирао је недавно улицу испред мумбајског тржног центра Локхандвала, међутим када су остали возачи пришли да га питају га како се то понаша и затраже од њега да склони возило, уследио је прави шок.

31. 07. 2025. у 17:34

Коментари (0)

ВРЕМЕ ЈЕ И ЗА ОДЛАСКЕ: Звезда остала без голмана