ЗАТИРАЊЕ ТРАГОВА СРБА НА КиМ : Земља са старог гробља са посмртним остацима однета на сметлиште
ЗЕМЉА са посмртним људским остацима ископана на старом српском гробљу у Косовској Митровици изручена је на сметлиште у близини главне аутобуске станице, јавља Радио КиМ.
Фото: Принтскрин
-Треблао би хитно вратити земљу са остацима покојника на гробље, а потом физички обезбедити парцелу. Реч је о гробљу које је старо најмање 300 година, па очекујем да стручне службе изађу на терен, изврше конзервацију и донесу решење о стављању гробља на листу културних добара, изјавила је проф. др Митра Рељић.
Према сазнањима радија КиМ, а након увида у земљишну документацију, јасно је и да су неки од стамбених објеката саграђени на гробљанској парцели.
Ову локацију су током дана обишли и представници неких међународних организација.
БОНУС ВИДЕО - УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ: Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)