"ТО ЈЕ АПСУРДНО" Захарова: Запад оптужбама на рачун Београда скреће пажњу са етничког чишћења Срба на Космету
ОПТУЖБЕ приштинских власти након инцидента на Косову и Метохији су неутемељене и неосноване – било какви покушају да се Србија представи као ратни хушкач су апсурдни, изјавила је портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова.
FOTO: AP/Tanjug
На питање како Русија коментарише оптужбе приштинских власти на рачун Србије да наводно стоји иза инцидената на КиМ током којих су погинула три Србина и један косовски полицајац, Захарова је напоменула да је руководство Србије већ опширно и аргументовано прокоментарисало те оптужбе.
- Након тога нема сумње да су оптужбе Приштине неосноване и неутемељене. Вишегодишњи дијалог Брисела о Косову убедљиво је показао да једина конструктивна страна која тежи цивилизованом, мирном, правном решењу је био и остао Београд - прокоментарисала је она.
ЕУ се у потпуности дискредитовао као посредник, и то не само на Балкану, него и на пример у Јерменији, додала је Захарова.
- Свашта су обећали, а нису урадили ништа, осим провокација које су довеле до тога да ситуација експлодира коју је било потребно и која је могла да се решава у правном и политичком пољу с обзиром на све историјске специфичности ситуације. Стога било какви покушају да се Србија представи као ратни хушкач је апсурдно – то је лаж чији је циљ дискредитација Београда, скретање пажње са антисрпског етничког чишћења које се покреће против Срба у покрајини - казала је она.
Како је додала, такозвани 'премијер Курти' је претворио застрашивање и понижавање неалбанског становништва у нову нормалност.
- После његових ужасних речи да Срби на Косову треба да 'пате и плате' не треба да изненађује њихова жеља да заштите своје домове, породице, децу, себе, културу и традицију од уништавања - поручила је Захарова.
Што се тиче међународног присуства на КиМ под окриљем НАТО-а и ЕУ, они никада нису ни хтели нити намеравају да испуне свој мандат, оценила је Захарова.
- Они само подилазе Приштини као што су увек и радили - закључила је она.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
Испраћај Стефана Недељковића - поворка са телом пролази кроз шпалир у Краљеву
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)